Maminka herce Jana Dolanského nakoukla do seriálu Slunečná

Julča si půjčí, ovšem bez dovolení, pět malý štěňátek. Chce je zachránit před jejich majitelkou Emilkou Beranovou. Když si ale drsná sousedka pro své pejsky přijde do hospody, nebude sama. Doprovod jí bude dělat puška a silný hlas.

Vlítne do hospody s puškou namířenou přesně na Julču Vackovou a dožaduje se svých malých štěňátek. To znamenalo pro herečku Márii Dolanskou, že musí na všechny spustit pěkně od podlahy.

„Pan režisér mi připomínal, že musím být ostřejší, aby ze mě šel opravdu strach. Vždyť se mě všichni v hospodě museli bát,“ usmívá se herečka, která se ještě v několika dílech Slunečné objeví. „Točila jsem i scénu s Danou Batulkovou, kdy mě doslova táhne k volbám do místního zastupitelstva. Režisér mi říkal: Paní Dolanská, trochu se braňte. Poslechla jsem, ale bála jsem se, protože paní Batulková je taková droboučká, tak jsem do ní nechtěla moc strkat. Jí jsem naopak říkala, ať do mě bouchne, a nebojí se,“ směje se Mária Dolanská. Nikoli náhodou má stejné příjmení jako herec Jan Dolanský, který se ve Slunečné začal objevovat. „Honzík, můj syn, ve Slunečné hraje taky, tak jsem se v produkci ptala, jestli se před kamerou nepotkáme. On mě totiž moc neinformuje, co točí. Nepovedlo se, ale s žertem jsem říkala, aby mi ještě něco napsali, abychom měli šanci se potkat,“ usmívá se herečka, kterou fanoušci divadla mohli vídat v Hradci Králové, kde hrála téměř dvacet let.

Sledujte scénu ze seriálu Slunečná:

Do Slunečné se herečka dostala na skok a partnerem na place jí byla vedle několika hereckých kolegů i brokovnice. „Byla hodně těžká. Když jsem ji dostala do ruky, docela mě to překvapilo. Na konci dne, kdy jsem odcházela, mě už bolelo rameno. Vzpomněla jsem si ale taky na to, jak jsem kdysi s tatínkem chodila na hony. Byl myslivec, naučil mě střílet, byla jsem s ním čekané. Tak to pro mě nebyl problém.“

Podívejte se na upoutávku:

I když stojí seriálová Emilka před plnou hospodou, dialogy vede hlavně s Lucií Polišenskou a Ivou Hüttnerovou. „Tak jsme s Ivou zavzpomínaly, že jsme skoro stejně staré a na DAMU jsme se těsně minuly.“ I když herečku čekala scéna, kdy mluvila převážně jen ona, a ostatní kolegové v hospodě na jen přihlíželi, nestyděla se. „Jsem zvyklá na velké jeviště a publikum. Snáším to docela dobře, spíš mi vadí pracovat s někým, kdo není připravený. To ale tady naštěstí nebylo. Vzpomínám si také ráda na natáčení Krejzových, kde jsem se potkala s Honzou Šťastným – ten je vždy absolutně připravený a s ním dělat, to je jak po másle!“ nešetří chválou na svého kolegu Mária Dolanská a doufá, že jí vyjde i setkání před kamerou se synem Honzou. Třeba právě ve Slunečné.

Seriál Slunečná sledujte v úterý ve 20:15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.