Seriály a filmy

6. června 2014 15:12

Gabriela Gabrielová

Mark Wahlberg jako Max Payne, nesmiřitelný policista mstící vyvraždění své rodiny

Jestli máte rádi thrillery s prvky nadpřirozena, plné speciálních efektů, výbušnin, přestřelek a akčních scén, budete z této temné kriminálky inspirované stejnojmennou videohrou nadšeni. Nepropásněte ji na Primě v sobotu ve 22:20

Max Payne (Mark Wahlberg) je newyorský policista, který se ve snaze pomstít vraždu své manželky a malé dcerky vydává na nebezpečný boj s temným drogovým podsvětím a nakonec musí dát v sázku i vlastní život.

Pátrání po vrahovi ho dovede až k vysoce postaveným manažerům firmy, pro kterou jeho manželka v minulosti pracovala. Zjistí, že společnost pod pláštíkem oficiálních aktivit provádí přísně utajované ilegální pokusy na lidech, jejichž cílem je vytvoření super vojáka - člověka, který by necítil bolest ani strach. Za tímto účelem firma vytvořila speciální drogu, ovšem při testech se ukázalo, že má závažné vedlejší účinky. U devíti lidí z deseti se v důsledku jejího podání objevily záchvaty agresivity, halucinace a posléze smrt. Jen deset procent testovaných dokázalo drogu přijmout a osvojit si vlastnosti, ke kterým byla vyvinuta.

Drogové podsvětí nebezpečnou látku distribuuje mezi nic netušící uživatele. Množí se podezřelých případů sebevražd, záhadných úmrtí a zjevení démonických okřídlených bytostí.

Max se při svém pátrání musí utkat nejen s drogovými bosy a zabijáckým super vojákem, ale po zradě nejbližšího přítele je postaven před zoufalou volbu: musí si vybrat mezi jistou smrtí podchlazením a požitím oné drogy…

Věděli jste, že…

  • Film je volnou adaptací úspěšné videohry, i když mnoho prvků má vlastních. Například ve hře je Max přinucen drogu si vzít, kdežto ve filmu se k tomu rozhodne dobrovolně. Film má taky jiného hlavního padoucha a mnohem větší náběh do mystična. Šéf firmy, která vytvořila původní videohru, byl v první reakci na film velmi kritický. „Jen nevěřícně kroutím hlavou,“ prohlásil. Poté, co film první víkend svého promítání v kinech dosáhl vynikající návštěvnosti, ovšem svůj názor trochu poupravil. „Myslím, že i přes zřejmé rozlišnosti na něj můžeme být hrdí,“ nechal se slyšet.
  • Režisér John Moore v jednom z rozhovorů uvedl: „Jen co jsem poprvé zasedl k té videohře, ztělesněním Maxe Payna se pro mě stal Mark (Wahlberg). Bylo velké štěstí, že měl čas a nabídku přijal. Kdyby ne, asi bychom projekt museli dát na nějakou dobu k ledu, protože já si vážně nikoho jiného pro tu roli neuměl představit.“
  • Mark Wahlberg zmíněnou videohru údajně nikdy ani nezkusil. Bál se, aby se na ní nestal závislým. K vcítění se do charakteru Maxe Payna mu podle jeho slov stačil scénář. To herečka Mila Kunis, která ve filmu obsadila jednu z hlavních ženských rolí, videohru ještě před začátkem natáčení znala a hrála. Nepostoupila v ní ale příliš daleko. Její oblíbená část přípravy na filmování byl trénink se zbraněmi, v jehož rámci se musela naučit rozebrat a znovu dát dohromady samopal se zavázanýma očima.
  • Spojení Wahlberga a Kunis na filmovém plátně se osvědčilo. Po Maxu Paynovi se společně objevili ještě ve filmech Noční rande (2010) a Méďa (2012).
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.