Seriály a filmy

11. prosince 2020 03:16

Matky na tahu o Vánocích aneb Nepeč a zapař

Matky na tahu o Vánocích - upoutávka

Přicházejí Vánoce – maraton všech matek. Jenže tři kamarádky, nedoceněné mámy z předměstí, se rozhodnou, že tentokrát bude všechno jinak. Nehodlají se podvolit každoročnímu stresu a nehodlají ustoupit svým matkám. Odpočiňte si u americké vánoční komedie na Štědrý den ve 22.25 na Primě.

Mila Kunis, Kristen Bell a Kathryn Hahn nebo-li Amy, Kiki a Carla. Tři kamarádky, které se rozhodnou, že tak dlouho pekly cukroví, vařily štědrovečerní hostiny, zdobily dům, nakupovaly dárky a vůbec připravovaly perfektní Vánoce pro všechny členy rodiny, že nadešel čas, aby si svátky jednou taky užily ony.

Jako by totiž nestačilo, že se na ně hrnou všechny tradiční povinnosti, do jejich domovů se na svátky pozvaly jejich matky.

Přepracované, znavené kamarádky se sejdou v obchodním domě, kde sdílí svou frustraci z nadcházejících svátků. Opijí se a rozhodnou, že se tlaku musí postavit.

Rebelie se jim ale trochu vymkne z rukou a nejdřív to vypadá na pořádnou katastrofu: všechny se se svými matkami pohádají. Kiki se pranic nelíbí nápad její matky, že se nastěhuje do vedlejšího domu, aby jí byla stále nablízku. Amy vybouchne, když matka bez jejího svolení vyzdobí její dům podle svého, pořídí jiný vánoční strom a uspořádá v domě party, aniž by cokoli s dcerou konzultovala. A Carla zjistí, že pravý důvod návštěvy její matky je fakt, že je opět bez peněz a od dcery potřebuje půjčit.

Na Štědrý večer vyvrcholí krize na všech frontách a naše hrdinky je ocitnout samy ve svých domovech, rozhádané, deprimované a Vánoce nenávratně zničené. Možná je ale ještě čas na to, dát všechno do pořádku.

4 zajímavosti o filmu Matky na tahu o Vánocích

  1. Role Carlyny matky se ujala Susan Sarandon.
  2. Za režií i scénářem stojí dvojice Jon Lucas a Scott Moore a jestli patříte mezi opravdové filmové znalce, pravděpodobně jste teď zbystřili. Tito pánové totiž napsali scénář ke komedii Pařba ve Vegas (The Hangover, 2009).
  3. V roce 2016 měla premiéra jednička, Matky na tahu, ve stejném obsazení: Mila Kunis, Kristen Bell a Kathryn Hahn. Tenkrát se hlavní hrdinky nehroutily z náporu vánočních povinností, ale čistě jen z těch rodičovských. Cesta tří matek za větší svobodou, zábavou a za sebepoznáním slavila velký komerční úspěch. S rozpočtem pouhých 20 milionů dolarů utržila celosvětové tržby v hodnotě 183 milionů.
  4. Dvojka byla rovněž úspěchem, i když na jedničku nedosáhla. Při rozpočtu 28 milionů vynesla svým tvůrcům celosvětové příjmy ve výši 130 milionů dolarů.

Komedii Matky na tahu můžete vidět na Štědrý den ve 22.25 na Primě.

Sdílejte článek