Seriály a filmy

22. června 2018 06:26

Megafilm Den poté: Přežije lidstvo ledovou katastrofu?

Na Zemi se schyluje ke strašlivé mrazivé bouři, která přinese nevídané ochlazení celé planety. A nikdo netuší, jaký bude Den poté. Na tenhle americký katastrofický film plný speciálních efektů a napětí se podívejte v neděli večer ve 20.20 na Primě.

Klimatolog Jack Hall zkoumá, jak tání ledovců způsobené globálním oteplováním ovlivňuje klima planety. Na mezinárodní konferenci varuje, že pokud lidstvo nepřestane Zemi znečišťovat, do sta let nastane nová doba ledová. Nikdo ze světových politiků mu ale nenaslouchá.

Nástup ochlazení na sebe nenechá dlouho čekat. Uspíší ho odtržení části ledovce a počasí na Zemi se začíná rapidně měnit. Japonsko zasypou kroupy velikosti tenisáků, v Indii začne sněžit a Los Angeles je zdevastováno sérií uragánů. Na Ameriku se blíží obří sněhové tornádo.

Pusťte si upoutávku:

Jackův syn je i s kamarády v New Yorku na studentské soutěži. A právě nad New York se pomalu blíží hlavní oko mrazivého tornáda, uvnitř něhož může teplota spadnout až na 70 stupňů pod nulou. Domů se studenti nedokážou dostat, letadla nelétají, doprava nefunguje. Lidé se pokoušejí dostat na jih a umrzají ještě v ulicích.

Jack má jediné přání, dostat se za synem a zachránit ho. Sam a jeho kamarádi zase musejí přežít strašlivý mráz. Podaří se jim to? Dočkají se zítřka a pozítří?

Věděli jste o filmu Den poté, že…

  • V tomto filmu zmrzne celá britská královská rodina, když ji piloti RAF evakuují ze skotského sídla. Vrtulníky vletí do oka ledového hurikánu, havarují a královna i všichni ostatní okamžitě umrznou.
  • Hlavní hrdinové filmu jsou studenti střední školy, v původním scénáři to měly být jedenáctileté děti. Protože však režisér Roland Emmerich chtěl, aby hlavní roli studenta Sama hrál Jake Gyllenhaal, musel hlavní hrdiny trochu postaršit. Ve filmu je jim nakonec 17.
  • Film byl natočen za 125 milionů dolarů, celosvětově ale vydělal 544 milionů dolarů
  • Je to už potřetí, co režisér Emmerich „zničil“ New York. Předtím se tak stalo v jeho filmech Godzilla a Den nezávislosti.
  • Film je napěchovaný spoustou počítačových triků. Odhaduje se, že se na něm podílela až tisícovka programátorů a „digitálních umělců“. Více než rok na filmu pracovalo 9 studií na speciální filmové efekty. A vy určitě oceníte, že i když budou filmoví hrdinové doslova mrznout před očima, sami můžete v teple chroupat brambůrky.

Na Den poté se podívejte v neděli ve 20.20 na Primě.

Režie: Roland Emmerich Scénář:Jeffrey Nachmanoff Kamera:Ueli Steiger Hudba:Harald Kloser Hrají:Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal, Ian Holm, Emmy Rossum, Sela Ward, Dash Mihok, Kenneth Welsh, Jay O. Sanders, Austin Nichols, Perry King, Nestor Serrano, Adrian Lester Rok uvedení: 2004

Věděli jste, že…


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.