Seriály a filmy

13. července 2015 00:10

Gabriela Gabrielová

Mělnické vinobraní již tento víkend! Ochutnejte z pestrého programu

Mělnické vinobraní, které proběhne od pátku 18. září do neděle 20. září 2015 se nezadržitelně blíží. Přinášíme Vám ochutnávku z pestrého programu, který připravují hlavní organizátoři město Mělník, Mělnické kulturní centrum, o.p.s. a Nuda-ne s.r.o.

Jednotlivé scény najdete na osvědčených místech, tzn. hlavní scénu na náměstí Míru, country a folk bude znít Palackého ulicí, dobová scéna se bude odehrávat v krásných kulisách zámeckého nádvoří a programy pro malé děti se uskuteční ve stínu stromů v parčíku za kostelem sv. Petra a Pavla.

V průběhu tří dnů proběhne více než čtyřicítka hudebních vystoupení všech žánrů, od cimbálovky přes swing, blues či country až po revivaly. Těšit se můžete třeba na kapelu Traband, Gypsy.cz, Michala Hrůzu, Abba revival nebo slovenské Horkýže Slíže. Na své si ale přijdou i milovníci rytířských soubojů, dobových tanců či kramářských písní.

Dětská scéna se bude odehrávat ve slaměném hradu, který poslouží jako hlediště, odpočívadlo i herní pomůcka. Hry a soutěže pro děti budou tentokrát spojené s historií, a tak budou děti také pátrat po Denáru kněžny Emmy.

Kromě muziky a divadla se můžete pobavit na atrakcích v bezplatné zóně. Komu pouťový adrenalin nestačí, ten využije mimořádné nabídky letu vrtulníkem. Mělnické památky můžete obdivovat nejen z ptačí perspektivy, ale také z paluby vyhlídkové lodi Fidelio či při pěší procházce městem (nenechte si ujít příležitost návštěvy Zámku Mělník za zvýhodněné vstupné).

O vaši přízeň se budou ucházet také prodejci na řemeslném jarmarku lemujícím zdejší ulice.

Již téměř stoletou tradici má královský průvod Karla IV., který v sobotu navečer přijede do Mělníka zkontrolovat kvalitu místního vína. A právě mělnické víno a čerstvý burčák je vedle kulturních programů tím, co každoročně do města přiláká až 30 000 návštěvníků. Ale nemějte strach, na každého se dostane!

Ti, kteří se rozhodnou strávit na Mělnickém vinobraní jen jeden den, si mohou zakoupit jednodenní vstupenku za cenu 100 Kč. Kdo si chce užít program nabízený po celou dobu vinobraní, zaplatí za třídenní vstupné 150 Kč.

Více podrobností, informací a aktualit naleznete na oficiálních stránkách akce www.vinobranimelnik.cz a také na se můžete podívat na VIDEO ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.