Seriály a filmy

9. dubna 2015 22:28

Markéta Zídková

Michaelu Douglasovi půde o život. Pustí se do nebezpečné hry

Víte, jak tenká je linie mezi realitou a hrou? Myslíte si, že jste dospělí a poznáte, co je hra a co skutečnost? Ale co když se stanete loutkou v něčích rukou, figurkou ve „člověče nezlob se“? To se stane Micahelu Dougalsovi ve slavném filmu Hra v neděli večer ve 22:00 na Primě.

Americký film Hra byl natočen v roce 1997. Nicholas Van Orten (Michael Douglas) je zámožný bankéř, žije v luxusním domě, má všechno nebo si cokoli může koupit a nic ho nemůže překvapit. Alespoň je o tom přesvědčen. Je rozvedený a žije velmi osaměle. V den jeho čtyřicátých osmých narozenin mu jeho poněkud nezvladatelný bratr Conrad (Sean Penn)daruje podivný dárek - poukázku na Hru u společnosti CRS. Hra je prý ušitá každému zákazníkovi na míru a má údajně úplně změnit jeho život.

Podívejte se na ukázku:

Společnost CRS nejprve Nicholase dlouze testuje, ale pak mu oznámí, že pro ně není vhodný. Události se přesto dávají do pohybu a Nicholas tuší, že se dostal do soukolí podivných a velmi nebezpečných událostí. Vše začíná tím, že před svým domem najde rozplácnutou figurínu obřího šaška, jako ošklivou připomínku na sebevraždu svého otce, které byl přítomen jako dítě. A pak už se mu začne bortit vše, co vytvořil. Přichází o peníze, domov, postavení, je vláčen skandálem a pronásledován. Nakonec bojuje o holý život.

A pozor, není to jen Nicholas, se kterým si Hra důkladně zahrává. Po pár scénách začnete lapat po dechu i vy.

Co vás čeká:

* Naprosto geniální herecký výkon Michaela Douglase. Budete mu věřit naprosto všechno!

On sám byl pro filmové studio tak důležitý, že kvůli němu dokonce šlo i do soudního sporu. Původně měl totiž ve scénáři „napsanou“ sestru, kterou měla hrát Jodie Fosterová. Studio nevyhovělo jejím požadavkům, aby tvůrci roli přepsali a ona hrála Douglasovu dceru. Herečka studio promptně zažalovala, nakonec se vše vyřešilo mimosoudní dohodou. A místo sestry se ve filmu objevil bratr zahraný brilantně Seanem Pennem.

* Režisérovi a scénáristům se podařilo skvěle vybudovat pocit totální paranoie, v níž se hlavní hrdina Nicholas Van Orten ocitne. Temnota a úzkost se postupně přenáší i na diváky. A vy máte pocit, jakože si s vámi někdo nepříjemně pohrává. Ostatně co můžete chtít od režiséra, který říká: „Víte, co mě nejvíc baví na filmu Čelisti? (Film, kde žralok zabiják útočí na lidi, pozn. redakce) Že od té doby jsem si už nikdy nešel zaplavat do moře.“

* K tísnivé atmosféře pomůže působivá hudba Howarda Shoreho, potemnělé scény a sugestivní kamera, ale i takový nápor na psychiku, jako když přímo na Nicholase začne z televize mluvit moderátor pořadu. A vám je jasné, že takovouhle hru byste rozhodně hrát nechtěli.

* Režisér David Fincher je skutečný mistr žánru thriller. I když se velkou část života živil režírováním reklam a hudebních videoklipů, za které získal několik ocenění. Proslavil se filmy Seven (1995), Klub rváčů (1999), Zodiac (2007).

Mysteriózní thriller HRA, který vyburcuje vaši mysl, si nenechte ujít v neděli ve 22:00 na Primě! Garantujeme vám, že se nebudete ani minutu nudit a myšlenky na film vás neopustí ještě ani v pondělí cestou do práce. …a možná že ještě ani v pátek cestou z práce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.