Seriály a filmy

9. dubna 2015 22:28

Markéta Zídková

Michaelu Douglasovi půde o život. Pustí se do nebezpečné hry

Víte, jak tenká je linie mezi realitou a hrou? Myslíte si, že jste dospělí a poznáte, co je hra a co skutečnost? Ale co když se stanete loutkou v něčích rukou, figurkou ve „člověče nezlob se“? To se stane Micahelu Dougalsovi ve slavném filmu Hra v neděli večer ve 22:00 na Primě.

Americký film Hra byl natočen v roce 1997. Nicholas Van Orten (Michael Douglas) je zámožný bankéř, žije v luxusním domě, má všechno nebo si cokoli může koupit a nic ho nemůže překvapit. Alespoň je o tom přesvědčen. Je rozvedený a žije velmi osaměle. V den jeho čtyřicátých osmých narozenin mu jeho poněkud nezvladatelný bratr Conrad (Sean Penn)daruje podivný dárek - poukázku na Hru u společnosti CRS. Hra je prý ušitá každému zákazníkovi na míru a má údajně úplně změnit jeho život.

Podívejte se na ukázku:

Společnost CRS nejprve Nicholase dlouze testuje, ale pak mu oznámí, že pro ně není vhodný. Události se přesto dávají do pohybu a Nicholas tuší, že se dostal do soukolí podivných a velmi nebezpečných událostí. Vše začíná tím, že před svým domem najde rozplácnutou figurínu obřího šaška, jako ošklivou připomínku na sebevraždu svého otce, které byl přítomen jako dítě. A pak už se mu začne bortit vše, co vytvořil. Přichází o peníze, domov, postavení, je vláčen skandálem a pronásledován. Nakonec bojuje o holý život.

A pozor, není to jen Nicholas, se kterým si Hra důkladně zahrává. Po pár scénách začnete lapat po dechu i vy.

Co vás čeká:

* Naprosto geniální herecký výkon Michaela Douglase. Budete mu věřit naprosto všechno!

On sám byl pro filmové studio tak důležitý, že kvůli němu dokonce šlo i do soudního sporu. Původně měl totiž ve scénáři „napsanou“ sestru, kterou měla hrát Jodie Fosterová. Studio nevyhovělo jejím požadavkům, aby tvůrci roli přepsali a ona hrála Douglasovu dceru. Herečka studio promptně zažalovala, nakonec se vše vyřešilo mimosoudní dohodou. A místo sestry se ve filmu objevil bratr zahraný brilantně Seanem Pennem.

* Režisérovi a scénáristům se podařilo skvěle vybudovat pocit totální paranoie, v níž se hlavní hrdina Nicholas Van Orten ocitne. Temnota a úzkost se postupně přenáší i na diváky. A vy máte pocit, jakože si s vámi někdo nepříjemně pohrává. Ostatně co můžete chtít od režiséra, který říká: „Víte, co mě nejvíc baví na filmu Čelisti? (Film, kde žralok zabiják útočí na lidi, pozn. redakce) Že od té doby jsem si už nikdy nešel zaplavat do moře.“

* K tísnivé atmosféře pomůže působivá hudba Howarda Shoreho, potemnělé scény a sugestivní kamera, ale i takový nápor na psychiku, jako když přímo na Nicholase začne z televize mluvit moderátor pořadu. A vám je jasné, že takovouhle hru byste rozhodně hrát nechtěli.

* Režisér David Fincher je skutečný mistr žánru thriller. I když se velkou část života živil režírováním reklam a hudebních videoklipů, za které získal několik ocenění. Proslavil se filmy Seven (1995), Klub rváčů (1999), Zodiac (2007).

Mysteriózní thriller HRA, který vyburcuje vaši mysl, si nenechte ujít v neděli ve 22:00 na Primě! Garantujeme vám, že se nebudete ani minutu nudit a myšlenky na film vás neopustí ještě ani v pondělí cestou do práce. …a možná že ještě ani v pátek cestou z práce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.