Michelle Pfeiffer zvládne jako ambiciózní kantorka nejen partičku výrostků

Nedělní film podle skutečné události dostane Michelle Pfeifferovou do nečekaně nebezpečné situace. Nahlédněte do prostředí školy, kde známky nic neznamenají a pojmy život a smrt nabývají tíživě reálnou podobu, s filmem Nebezpečné myšlenky. V neděli ve 23.35 na Primě.

Dostat se mezi hordu nebezpečných výrostků, získat si mezi nimi respekt a ještě jim přiblížit krásu literatury? Nemožné! Nová učitelka s nevšední minulostí Michelle Pfeifferová však není ochotná se jen tak vzdát. Film nám tak nabídne mnoho dramatických okamžiků, kdy tato křehká herečka stane jak proti armádě rozjívené mládeže, tak i proti svým úzkoprsým nadřízeným a kolegům.

Slavná Michelle se ve snímku dostane do „ráje gangsterů“ – tak prostředí trefně nazval zpěvák-raper Coolio ve svém hitu Gangsta's Paradise. Mimo jiné právě tato píseň vyhrála rok po uvedení filmu do kin (1996) cenu hudební televize MTV za nejlepší rapové video i nejlepší hudební video vytvořené z filmu.

Jak vidno, hereččin skvělý výkon dokázal prodat i velmi odvážnou píseň. Není divu, Michelle v Nebezpečných myšlenkách okouzluje vedle své nestárnoucí krásy i důkladným prožitkem náročného údělu učitelky, proti níž se takřka vše spiklo. V kritických sloupcích amerických časopisů pak hereččin výkon zazářil nad všechny ostatní a pomohl vynést film z moře podobných „školních“ příběhů na výsluní diváckého zájmu. Určitě to za to stálo. Nejde totiž o nějakou smyšlenou „story“ ze scénáristické kanceláře, ale o zpracování skutečného lidského příběhu LouAnne Johnsonové!

Tato dáma si své školní „peklo“ prožila o šest let dříve, než byly podle její knihy Nebezpečné myšlenky natočeny. I když se za katedrou ocitla hned potom, co odešla jako „mariňák“ ze služeb armády USA, i tak pro ni byl nástup mezi nezvladatelnou mládež nečekaně silná káva. Její literární svědectví pak bylo natolik otevřené, že se jím tvůrci nechali inspirovat i k natočení televizního seriálu.

Snímek Nebezpečné myšlenky vysílá Prima v neděli ve 23.35.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.