Místo činu: hlavní vyšetřovatelka je těhotná!

Hlavní postava seriálu, vyšetřovatelka Charlotte, je těhotná. Všechno v jejím životě je náhle složitější, protože s otcem dítěte se rozešla – byl to románek jen na pár týdnů. Svoje problémy však nemá čas řešit, vyšetřuje totiž případ smrti malého chlapce.

Těhotenství Charlotte je trochu složitější, je to pro ni hlavně velké překvapení, protože se svým bývalým přítelem Tobiasem se jim přes veškerou snahu nepodařilo mít dítě a nyní je těhotná se ženatým otcem tří dětí, se kterým měla ve Španělsku krátký románek. Nicméně své soukromé problémy teď musí hodit za hlavu, protože v Osnabrücku zemřel malý chlapeček Frederik Mende. Udusil se kouskem chleba. Frederik byl dítě trpící těžkou formou ADHD a nebylo s ním lehké pořízení. Rodiče se u něj střídali. Otec pracoval v noci a matka přes den a ráno ho na pár hodin hlídala chůva. Ta však onoho rána nepřišla a zároveň byla nalezena mrtvola velmi mladé neznámé ženy.

Byla nalezena v odstaveném železničním vagónu. Neměla doklady, ale měla u sebe lék Methylphenidat a ručně tkaný šál se zajímavým motivem. Pravděpodobně irským. Charlottina spolupracovnice nalezla školu, kde se tomuto umění vyučuje. Kurz vede profesor Richard Voigt a je o něj takový zájem, že se lidé do kurzu hlásí na pořadník. Voigt potvrzuje, že ho navštěvovala i mrtvá irská dívka jménem Carol Sternová. Bydlela společně s jistou matkou dítěte, která jí tajně pronajímala pokoj.

Charlottě pověděla, že si Carol přivydělávala jako chůva u Mendesových. Samozřejmě neoficiálně. Když Charlotte Mendesovy navštíví, poví jí, že se jí snažili dovolat, ale Carol telefon nebrala a do práce nepřišla. To bylo zřejmě i příčinou neštěstí jejich syna. Otec byl po noční službě velmi unavený a nedával na syna takový pozor, jaký by měl.

Charlottina velmi snaživá spolupracovnice paní Krohnová zjistila, že pitva prokázala, že mrtvé nebylo více než 16 let a nikdo toho věku ani jména není mezi pohřešovanými. Dále zjistila, že starší syn Mendeových, Mika, pracuje blízko nádraží, kde bylo nalezeno Carolino tělo a že se jí několikrát snažil telefonovat.

Jak případ těhotná hlavní hrdinka povede dál? To uvidíte v pátek na Primě love ve 20.15!

Sdílejte článek