Mizerové si zachraňují kariéru. Lawrence a Smith jako sehraný tandem detektivů

Detektivům Burnettovi a Lowreymu (Martin Lawrence a Will Smith) přímo pod nosem ukradnou heroin v hodnotě milionu dolarů zabavený při zátazích. Mají 72 hodin na to, aby drogy našli. Jinak je konec s jejich kariérou. Dnes už kultovní podívaná, která ani po letech neomrzí. Mizerové jsou zdařilou kombinací akčního filmu a komedie. Pusťte si je v pátek ve 21.35 na Primě.

Šéf drogového gangu Fouchet, který nezanechává žádné stopy a uznává jen mrtvé svědky. Odvážnou loupež heroinu museli provést profesionálové, kteří měli své spojky i v policejních řadách.

Na policejní stanici zavolá vystrašená call girl Julia Mott (Téa Leoni) a chce mluvit pouze s Lowreym, přítelem její mafiánem zavražděné kamarádky. Ten tam ale zrovna není, Burnett se snaží zachránit situaci a začne se za Lowreyho vydávat...

Podívejte se na upoutávku:

Aby dva sehraní parťáci neodradili svou jedinou svědkyni, vymění si před ní své identity.

Mezi výstřely a honičkami aut pak musí rodinný typ Burnett hrát lamače srdcí, zatímco drsný playboy Lowrey se stěhuje do domu partnerovy rodiny, kde rozjede šarádu, jakou ještě nezažili.

Fouchetovi zabijáci jsou Julii na stopě! Jenomže nový tříčlenný tým rozpoutá bitvu, ve které zákon a černý Porsche nakonec vítězí.

Věděli jste, že...

  • Mizerové jsou režijním debutem Michaela Baye, který má na svém kontě filmové trháky jako Skála, Armagedon, Pearl Harbor nebo slavné Transformers.
  • Herečka Karen Alexander prožívala nehraný strach při scéně, kdy měla být její postava Max zavražděna. Prý jí scéna ve scénáři připadala až moc reálná.
  • Traduje se, že tomu, aby Will Smith ve filmu řekl "I love you man", předcházela snad dvouhodinová hádka s režisérem. Nakonec herce přesvědčil.
  • Film s rozpočtem 19 milionů dolarů vydělal během prvního víkendu ve 2132 amerických kinech asi 15,5 milionu dolarů.
  • Milovníkům sportovních aut neunikne, že Will Smith ve filmu řídí ikonické Porsche 911 Turbo II 3.6 z roku 1991 – poklad, kterých ve světě nejezdí ani tisícovka.
  • Porsche 911, které "hraje" v úvodní scéně, půjčil produkci sám režisér Michael Bay.

Akční komedii Mizerové si pusťte v pátek ve 21.35 na Primě.

Mizerové

(Akční / Krimi / Komedie – USA, 1995)

Režie: Michael Bay

Scénář: Michael Barrie, Jim Mulholland, Doug Richardson

Kamera: Howard Atherton

Hudba: Mark Mancina

Hrají: Martin Lawrence, Will Smith, Téa Leoni, Tchéky Karyo, Joe Pantoliano, Theresa Randle, Marg Helgenberger, Nestor Serrano, Julio Oscar Mechoso, Michael Imperioli, Anna Levine, Frank John Hughes, Michael Taliferro, Lisa Boyle, Kevin Corrigan, Will Knickerbocker, Kim Coates a další.

Sdílejte článek
Štítky Will Smith Mizerové

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.