Seriály a filmy

11. července 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Mladý policejní agent bojuje s drogovým gangem!

A také s Bohem, pod jehož přezdívkou se neskrývá nikdo jiný než rapová legenda LL Cool J. Autor vůbec první rapové milostné písně „I Need Love“ z roku 1985 ovšem hraje šéfa drogového gangu více než přesvědčivě! Nevěříte? Podívejte se s námi na akční thriller Právo silnějšího v sobotu ve 22:00.

Americké Cincinnati je opletené sítí drogového gangu. Ve městě panuje strach. Policejní kapitán Preston (Stanley Tucci) hledá nového muže na pozici tajného agenta. Mladík Jeff (Omar Epps) právě ukončil studia na policejní akademii a o práci má velký zájem. Když mu kapitán Preston podepíše smlouvu, ještě netuší, jak obrovskou posilu týmu právě angažoval.

Jeff slaví úspěch hned na samém počátku. Přesvědčí dealera, že nemá s policií nic společného. Koupí od něj dávku cracku a snaží se domluvit obchod ve velkém, aby se dostal k největšímu z dealerů, kterému všichni neřeknou jinak než Bůh (LL Cool J). Černošský drsňák ovládá většinu obchodů s kokainem. Jeff si ho získá v nastražené střílečce, během které sice vystřílí zásobník, ale útočníka ani jednou nezasáhne. Tím přesvědčí Boha, že nemůže být policajtem ani náhodou. Dostává se tak do epicentra zločinu. Podaří se mu gang vymýtit zevnitř a konečně nastolit v americkém městě klid bez drogových válek?

Šokující dětství slavného rapera

LL Cool J, vlastním jménem James Todd Smith, se nikdy netajil s hrůzami, které zakusil v dětství. V roce 1972 žil se svou matkou Ondreou ve státě New York na Long Islandu. Jednoho dne jeho vlastní otec vzal pistoli a před očima malého Todda postřelil matku a dědečka. Naštěstí ne smrtelně. Aby toho nebylo málo, Ondrea se v nemocnici zamilovala do fyzioterapeuta, který během následujících let společného soužití Todda fyzicky i verbálně týral. Chlapec se styděl a nikomu nic neřekl, než na to matka přišla sama a fyzioterapeuta opustila. Od té doby nosí LL Cool J tradiční bekovku, bez které ho lze spatřit jen velmi zřídka.

Hudební kariéra

Muzika mu byla útěchou. Už v patnácti letech nahrál vlastní demo a kvůli prvnímu hitu dokonce opustil střední školu. Singlu s hitem nazvaným „Radio“ se tenkrát – v roce 1985 – prodalo na sto tisíc kopií. Úspěchy následovaly v rychlém sledu, od té doby vydal LL Cool J třináct studiových alb. Na kontě má nominaci na prestižní cenu Grammy.

Nenechte si ujít slavného rapera v americkém fimu Právo silnějšího u nás na Primě dnes ve 22:00!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.