Moderátorky čelily útoku násilníků, porvaly se!

Moderátorky primáckého zpravodajství se rozhodly udělat něco pro své bezpečí. Sandra Parmová, Terezie Kašparovská a Bára Kozáková o víkendu absolvovaly kurz sebeobrany.

V rámci festivalu Ladronkafest, jehož partnerem byla Prima COOL, se něžné moderátorky během kurzu naučily, jak bojovat, ale také jak nebojovat, jak se nestavět do role obětí, co v případě útoku říkat, čemu se naopak vyhnout.

Moderátorky doufaly, že se naučí nějaké zajímavé chvaty, které by v případě potřeby mohly použít, ale zároveň se obávaly, aby trenérům nechtěně neublížily, protože se nerady perou a nemají rády násilí. Postupně se ale osmělily a neváhaly figuranty uhodit či jinak na ně zaútočit.

“Jsem ráda, že jsem mohla poznat, jak funguje moderní sebeobrana. Přiznám se, že jsem měla ze začátku velký problém i jen předstírat boj a fyzickou konfrontaci. Ale díky šikovným a sympatickým lektorům strach rychle zmizel. Absolvovaly jsme sice jen rychlokurz, ale i tak jsem za něj vděčná. Budu ale doufat, že tyto nové znalosti nebudu muset v praxi nikdy použít,” zhodnotila kurz Terezie Kašparovská.

"Překvapilo mě, jak jednoduché fígle stačí na to, aby žena odstrčila obrovského chlapa, který ji obtěžuje, a ona díky tomu mohla utéct. Tento kurz by určitě měla absolvovat každá žena. Nikdy nemůžeme vědět, kdy se nám základy sebeobrany hodí. Bylo to velmi příjemné odpoledne," líčila Bára Kozáková.

“Pánové, kteří nás trénovali, byli hrozně příjemní a trpěliví. Jsem ráda, že jsem se naučila alespoň základy sebeobrany. Festival na Ladronce byl úžasný. Pořadatelům vyšlo nádherné počasí a když jsem se rozhlížela kolem, měla jsem pocit, že si jej všichni užili stejně jako my,” řekla Sandra Parmová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.