Mr. Bean jede na prázdniny: Bude to pohodička, nebo napůl katastrofa?

Humor Mr. Beana je někdy roztomilý, někdy krutý, občas i přihlouple naivní. A kdo se do téhle legrace jednou zamiloval, bude se vždycky těšit na další filmy s komikem Rowanem Atkinsonem, jenž jej ztělesňuje přes dvacet let. Prázdniny pana Beana vysíláme v neděli na Prima family od 20.15.

Někdo bude možná tvrdit, že krátké skeče svědčí mistru Beanovi lépe, ale my vám zaručujeme, že celovečerní snímek Prázdniny pana Beana vám zatraceně pořádně polechtá bránici. Půvab Mr. Beana je v tom, že dokáže zpackat i tu nejjednodušší životní situaci. Takže si asi dokážete představit, co na něj všechno čeká, když se vydá na dovolenou.

Mr. Bean vyhrál v tombole, kterou pořádala místní farnost. A hlavní cena? Cesta na francouzskou riviéru a zbrusu nová videokamera k tomu. To je výzva! Pan Bean nastoupí v Londýně na rychlovlak Eurostar a od té doby se na něj sype jedna ukrutně legrační situace za druhou. V Paříži musí přesednout na jiný vlak, ale mezitím si střihne geniální scénku s mořskými potvůrkami v nóbl nádražní restauraci.

Nechtěná náhoda mu na část cesty na jižní pobřeží sladké Francie přihraje do cesty malého ruského kluka, který beanovský humor zjemní a položí postavu anglického pošuka do mírně nostalgické roviny. Na chvilku můžeme sledovat samotářského Beana v roli rodiče, který se stará o dítě. Ovšem ano – velmi netradičního „rodiče“ s velmi svéráznými způsoby.

Malého Stěpana vymění na zbytek cesty roztomilá Francouzka Sabine, která řídí, světe div se, ten stejný Mini Cooper, jako má Bean doma v Anglii.

Dostane se Mr. Bean nakonec k vytouženému moři do Cannes? A podaří se mu na jeho videokameru zachytit věrně všechny ty neskutečné cestovní eskapády?

Pár drbů o Mr. Beanovi:

  • Je známé, že herec Rowan Atkinson je velkým milovníkem rychlých aut. Má sbírku opravdu velmi drahých bouráků včetně Formule 1 od MacLarenu, která stála přes milion liber.
  • Není divu, že má na kontě takové peníze. Jeho scénky, televizní seriály i filmy jsou prostě superúspěšné. Například rozpočet snímku Prázdniny pana Beana byl 25 milionů dolarů, ale tržby se celosvětově vyšplhaly na skoro 230 milionů.
  • Rowan Atkinson se sice narodil jako syn farmáře v anglickém městě Newcastle a graduoval jako technický inženýr v oboru elektro, ale velmi záhy v sobě objevil komický talent.
  • Má styky až do nejvyšších kruhů – ze školy se zná s Tonym Blairem a bývá pravidelným hostem na královských svatbách. Účastnil se například svatby prince Charlese s Camillou Parker-Bowles, stejně jako poslední svatby anglických monarchů prince Williama s Kate Middleton.

Co možná ještě o filmu nevíte:

Slavný beanovský medvídek Teddy se v Prázdninách pana Beana neobjeví. Tvůrci chtěli, aby Mr. Bean všechny psychické berličky nechal doma. A jel do světa tak trochu sám za sebe.

Ve filmu se objeví český herec Karel Roden v roli ruského filmaře.

Původně měl jet Mr. Bean na prázdniny do Austrálie.

Po tomto filmu Rowan Atkinson řekl, že s figurou Mr. Beana končí. Slib ale nedodržel. Považoval za nutné dostát své cti Angličana a střihl si roličku pana Beana ještě jednou – ve filmu k otevíracímu ceremoniálu letních Olympijských her v Londýně v roce 2012. Nutno dodat, že mu tu společnost dělala například anglická královna Alžběta, spisovatelka J. K. Rowling, fotbalista David Beckham anebo zpěvák Paul McCartney.

Bláznivou komediální road movie Prázdniny pana Beana si nenechte ujít tuto neděli večer ve 20.15 na Prima family!

A tady se můžete rovnou podívat na upoutávku na tento snímek:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.