Seriály a filmy

7. února 2014 14:57

Markéta Zídková

Mstili byste smrt vlastního dítěte? Kevin Bacon jde do toho

Šílené, ale je to tak. Uhlazenému manažerovi zabijí syna a není jak se domoci práva. Zbývá jen vlastnoručně provedená pomsta. V neděli večer ve snímku Rozsudek smrti ve 22.45 na Primě.

Mistr propracovaného napětí a tvůrce slavného hororového trháku SAW režisér James Wan se opět pustil do tématu, které dokonale ztělesňuje boj nevinných lidí proti krutému zlu.

Svět je plný nespravedlnosti, když jí ale v hrůzné podobě stanete tváří v tvář, není se co divit, že vás zachvátí touha po pomstě. Jak jinak zareagovat, když vám před vlastníma očima zabije partička mladých šílenců vlastního syna?

Oficiální moc je navíc na gangstery krátká. Nick Hume, který dosud žil klidným středostavovským životem uhlazeného manažera s radostným rodinným zázemím je tak postaven před hotovou věc. Musí se pustit do silně nerovného boje.

Podívejte se na ukázku:

Nevlídná skutečnost je navíc krutá v tom, že soubojem se skupinou zlotřilců ohrozí nejen svůj život, ale i zbytek rodiny a do poslední chvíle není jasné, kdo přežije. Bude mít uhlazený manažer proměněný v běsnící nezvladatelnou střelu šanci proti trénovaným mladíkům, kteří neuznávají téměř žádné hodnoty a jakýkoliv rozruch je pro ně vítaným zpestřením?

Oceňovaný hororový režisér James Wan natočil Rozsudek smrti po několika pokračováních svého slavného titulu Saw. Věřte tedy, že půjde o skutečně záživnou thrillerovou podívanou. Wan si dokáže pohrát nejen se stupňujícím se napětím, ale i s prapodivnými postavami, pro které je působit zlo skvělým odreagováním od neutěšeného stavu jejich života.

Podívejte se na fotky:

Tentokrát režiséra inspirovala kniha spisovatele Briana Garfielda. Ten proslul v sedmdesátých letech novelou Přání smrti, na kterou navázaly ještě čtyři pokračování, z nichž jedno se právě stalo předlohou nedělního thrilleru Rozsudek smrti.

I ostatní knihy se dočkaly zfilmování. Oproti nim se však James Wan nedrží knižní předlohy do všech podrobností. Věrný své předchozí tvorbě kreativně dotváří téma i situace a hlavně si pohrává s vizualitou, kterou dohání do děsivé konkrétnosti.

Rozsudek smrti v neděli na Primě ve 22.45.

Skvělá kamera a střih pak nedávají divákovi chvíli, aby při sledování dramatické podívané odpočíval. I když se jakoby nic neděje, všichni víme, že je to jen dočasné a že někde v zadním plánu se rýsuje další svízelná situace.

Kevin BaconPředstavitele hlavní role manažera Humea, který se odhodlá svést nerovný boj s partou nemilosrdných gangsterů, Kevina Bacona určitě znáte z filmů jako například Pár správných chlapů, Divoká řeka, nebo Apolo 13.

Herectví propadl už v 17 letech a od té doby hrál v nespočtu filmů. Na toto téma vznikla i vědomostní počítačová hra, v níž jste mohli procvičit znalost hollywoodských herců a jejich kolegů v nejrůznějších snímcích. Bacona takový komerční výmysl okamžitě naštval, nakonec ale povolil. Povedlo se mu totiž propojit tuto hru se svou charitativní činností.

Se svou ženou Kyrou Sedgwick mají dvě děti a zdařilo se jim vytvořit poměrně šťastnou a činorodou rodinu. Podobně, i když méně veřejně činná, je i ta v thrilleru Rozsudek smrti. Můžeme se jen dohadovat, jaké by to pro Bacona bylo, kdyby se tak drsná událost jako ve filmu stala i jeho synovi.

Na Primě ale budeme v neděli od 22.45 svědky toho, jak zdrcující taková událost je a kolik energie může dodat obyčejnému člověku, aby se přes neskonalou nevýhodu osamoceného jedince postavil promyšlené a rozdivočelé partě bezcharakterních grázlů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.