Museli mě vypsat ze scénáře, vzpomíná o režírování Rizzoli & Isles Sasha Alexander

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně VI (15) - upoutávka

Sasha Alexander samozřejmě není první ani poslední herečkou, která si vyzkoušela režírování ve svém vlastní televizní show. Ale je dost pravděpodobné, že Sasha Alexander je jedna z mála režírujících hereček, která má vystudovanou režii. Jaká to pro ni byla zkušenost?

Co uvidíte ve čtvrtek na Prima LOVE?

Zatímco Nina Holidayová pokračuje v hledání hackera, který má na svědomí vypálení Janina domu a únos Maury, obě přítelkyně se zabývají případem násilné smrti v „Klubu strachu“, kde si mohou zájemci zaplatit adrenalinové zážitky…

Více uvidíte už ve čtvrtek na Prima LOVE ve 20.15!

Režírování herečkou

V poslední řadě seriálu Rizzoli & Isles se Sasha Alexander rozšoupla a rozhodla se udělat něco se svou zvědavostí. Na vysoké škole totiž studovala režii (a také tam potkala svého budoucího manžela, italského producenta a režiséra). K režii se díky skvělým hereckým nabídkám však nikdy nedostala, proto byla poslední série a desátý díl jasnou volbou si něco nového konečně vyzkoušet.

Stát se jako hlavní hvězda seriálu také jeho režisérkou však vyžaduje dost příprav dopředu. "Natáčet jednu epizodu zabere šest týdnů a scenáristi vás musí z celé epizody přímo vypsat, aby se dalo režírovat. Stálo to hodně úsilí, ale nakonec se podařilo. Cítila jsem velikou touhu něco takového udělat," vysvětluje Sasha Alexander, která v seriálu ztvárňuje Mauru Isles.

Učit se měla od koho, během jedné práce na filmu ji režisérka Lisli Linka Glatter neustále opakovala, že režírování je to, co by měla Sasha dělat. Sasha se ale na režírování necítila, chtěla nejdřív poznat život na place, aby ho mohla sama dirigovat. Nakonec se zadařilo, velkou pomoc jí ale nabídl i manžel, italský režisér (a syn Sofie Lorenové), s nímž tráví každý večer a který ji během jejich společného života mnohé naučil.

Sasha Alexander ale není jedinou herečkou, která by si vyzkoušela režírování. Lucy Liu ze seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté režíruje rovnou několik epizod a její kolega Johnny Lee Miller si v roce 2017 také ozkoušel roli režiséra.

Sledujte Rizzoli & Isles na Prima LOVE každý čtvrtek ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.