Seriály a filmy

11. března 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Muž z minulosti se na Primě vynoří v neděli večer

Komorní krimi, ideální jednohubka na dobrou noc, která vám příliš nepocuchá nervy. Koukejte se v neděli ve 22.55 na Primě!

Na začátku filmu jsme svědky výbuchu domu. Venku v autě někdo explozi pozoruje, zahalen podobně jako ženy v muslimských zemích do burky.

Střih. O dvacet let později se věci mají takto: Hlavní hrdinka Nina je vdaná za doktora Stuarta, se kterým má dvě děti, April a Brandona. Žije v relativně šťastném manželství z velké části proto, že netuší o utajovaném poměru svého manžela s mladou lékařkou, která jí přezdívá „Ledová královna“. A co se práce týče, spolu se svou kamarádkou Karen vede nakladatelství lékařských publikací. Život v Chicagu plyne St. Clairovým poklidně, tak jako tisícům dalších obyčejných rodin.

Ale pak to přijde. Zpráva o nemoci její babičky vyvolá v Nině obavy. Ne snad o život staré dámy, ale o to, že nemoc je jen narafičeným způsobem, jak ji vylákat z úkrytu. Proto nejdříve vzkáže, že příbuznou nenavštíví, ale i když si to později rozmyslí, stejně všem doma tvrdí, že byla na pracovní cestě v New Yorku, nikoli za babičkou v Buffalu.

Proč všechny ty tajnosti a maskování? Brzy se to dozvídáme. Na scénu vstupuje Ninin bratr Drew. Charismatický týpek, alespoň podle nejbližší rodiny. April s Brandon si ho zamilují a i Stuart je rád, že ho poznává, i když ho trochu mate, proč se Nina nikdy dřív nezmínila o tom, že má bratra, a proč se seznamují až nyní. Jen Nina ví, co jí přimělo k tomu, aby se tolikrát v minulosti stěhovala, aby po sobě důkladně zametala stopy a s bratrem zpřetrhala všechna pouta. Jenže teď už není čas na to utíkat. Teď se musí k situaci postavit čelem dřív, než se stane další tragické neštěstí.

Řekli bychom takový odpočinkový thriller kanadské provenience, rok výroby 2007. Herci dobří, i když nám neznámí - až na hlavní hrdinku jsou to všichni Kanaďané a představitelka Niny, Kellie Martin (narozená v Californii), je převážně seriálová a televizní herečka, která do českých kin neměla příliš šancí proniknout. Určitě se vám nestane, že byste po dokoukání zírali ještě tři hodiny do stropu, ale to neznamená, že budete usínat již v průběhu filmu. Ideální záležitost na nedělní skoro noc, kdy už chcete vypnout, ale ještě se vám nechce do postele.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.