Muzikál aneb Cesty ke štěstí. Dobrodružství pod taktovkou Petra Maláska na nedělní večer

Příjemná letní atmosféra, jednoduché zápletky, lásky, tanec, hudba, sympatický ansámbl… zkrátka pokud jste o tomhle českém muzikálovém počinu z roku 2016 ještě neslyšeli, budete příjemně překvapeni. Pohodu u televizní obrazovky si vychutnejte v neděli od 20.15 na Primě.

Snímek nás zavede do třídy jedné pražské konzervatoře. Její studenti, mladí talentovaní zpěváci a tanečníci, odjíždějí na letní soustředění, kde dostanou za úkol nazkoušet Starce na chmelu v původním muzikálovém provedení. Jenže moderní mládež není příliš nadšená z představy, že má svým talentem mrhat na něco tak starého a českého. Navíc: Patrik nechce alternovat s Davidem (Adam Mišík), kterého považuje za protekční dítě, Milan je hned na začátku poslán domů, neboť u něj našli trávu, a do všeho se přimíchá fotograf Martin (Martin Pisařík).

Během zkoušek ovšem studenty kouzlo Starců zcela pohltí a začnou vymýšlet, jak by choreografii doplnili o nové prvky – o klasický tanec, ale i moderní styly jako street dance či hip-hop. Kromě neúnavné snahy nazkoušet to nejlepší muzikálové představení, které může odstartovat jejich profesionální kariéru, provází tento prázdninový příběh vznik nových lásek a přátelství, spousta tance a zpěvu a všechno je to zahaleno závojem táborové poetiky. Zkrátka letní muzikálová show jak má být, navíc prosycená nestárnoucími songy Starců na chmelu a v sympatickém mladém „balení“. Na horký sobotní večer jako dělané.

Možná jste o filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí netušili, že…

Za hudbu muzikálu stojí Petr Malásek, syn slavného pianisty a skladatele Jiřího Maláska. Komponování hudby pro film a divadlo je to, na co je Petr Malásek odborník.

O choreografii filmu se postarala jeho žena Dana Morávková.

V režii Slobodany Radun se těšte na Vicu Kerekes, Romana Vojtka, Martina Písaříka, Jiří Korna, Adama Mišíka, Vladimíra Polívku, Anna Fialovou, Václava Koptu, Josefa Laufera, Jaroslavu Obermaierovou a další.

Ve filmu jsou sice použity původní písně Starců na chmelu, nejedná se však o jeho remake.

Muzikál aneb Cesty ke štěstí vysíláme v neděli 21. června od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.