Na Boží hod vánoční zůstaňte s Primou. Čeká vás plno zábavy

Nadělování dárečků už máme úspěšně za sebou, ale povznesená svátečná nálada přetrvává. Užijte si pohodu 1. svátku vánočního ve společnosti pořadů televize Prima.

Hned jak na první svátek vánoční vylezete z „pelechu“ těšte se na krásnou pohádku. Už v 7:30 totiž začíná snový příběh Kouzelný strom. Hlavní roli v něm nicméně nehraje strom, jak by se zdálo z názvu, ale speciální židlička, která je z něj vyrobená. A protože jsme v pohádce, sedátko to není jen tak obyčejné – umí splnit každé lidské přání. Filip, Tosia a jejich malá sestřička se rozhodnou tohoto daru využít po svém – seženou díky němu práci svým rodičům na zaoceánské lodi. Sami se ale tak odsoudí k tomu, aby je po dobu jednoho roku hlídala zlá teta. Protože jim dojde, že to vlastně není až tak bezvadné, rozhodnou se rodiče následovat a zažijí tak dobrodružnou cestou kolem světa. Dokáží ale rodiče přimět, aby se s nimi vrátili domů?

V 9:15 zacinkají na obrazovku Rolničky, kam se podíváš. Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se kdy tatínkové dopustili. Je to oblíbená hračka a toužebné přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně a plastového panáka tak sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek dárek, který si přeje ze všeho nejvíc. S myšlenkou, že bude stačit se optat u prodavačky a za rozmar synka prostě zaplatit danou sumu, vyráží do nejbližšího hračkářství. Tam ale zjišťuje, že sehnat Turbomana bude docela oříšek. Bude muset napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a překonat kupu nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal...

V 11 hodin dopoledne se vydá Jiřík neohroženě do džungle pro deník… Už tušíte? No ano, vysílat budeme dobrodružný snímek Karla Zemana Cesta do pravěku. Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti.

SPECIÁL: Je Prima být spolu o Vánocích

Na malé pramičce postupně proplouvají dobou ledovou přes třetihory a druhohory až na samý počátek života na planetě Zemi, přičemž zažijí nejrůznější, mnohdy i nebezpečná dobrodružství… Cesta do pravěku je snad nejslavnějším dílem režiséra Karla Zemana. Originalita řešení trikových scén a jeho typické výtvarné zpracování zůstávají i po letech natolik působivé a strhující, že film je dodnes stále oblíbený a vyhledávaný nejen českými obdivovateli fantastického žánru.

Po svátečním obědě se pohodlně uvelebte na gauči, protože ve 12:30 začíná prázdninový příběh pražského kluka Tondy Houdka My tři a pes z Pětipes. V Pětipsech bude mimo jiné muset překonat nepřátelství se svým nenáviděným spolužákem Rudou, ale hlavně zažije velké a nezapomenutelné dobrodružství při nočním lovu obrovského úhoře...

Kačenka a její strašidla jsou zpátky v plné síle. V 15:40 nastoupí na Primu v rodinné pohádce Kačenka a zase ta strašidla. Osmiletá Kačenka tentokrát musí bojovat o to, aby si její rodiče z Domu hrůzy, jejž dostala darem od dědy z nemocnice, vídeňského Čecha Swobody, neudělali rodinnou vilu. Pomohou jí v tom její staří strašidelní přátelé – čarodějnice Berta, půvabná Elvíra a doktor Caligari. Zasadí se o to, aby z Vídně přijel notář Weber zkontrolovat, zda jsou dodrženy podmínky darovací smlouvy a zda atrakce plní svůj účel...

Další pohádka je na pořadu dne 17:25. V příběhu O statečném kováři se neohrožený kovářský tovaryš Mikeš vydá do světa na zkušenou. Cestou osvobodí tři zakleté princezny a potkává nové přátele, Matěje a Ondru. Ti však vidí svůj cíl trochu jinak. Dlouhá, těžká cesta a boj s nadpřirozenými mocnostmi zcela odhalí jejich charaktery. Ondra a Matěj, kteří chtějí lehký a pohodlný život, se nezastaví před ničím a rozhodnou se svého přítele zabít. Mikeše zachrání nejen jeho statečnost, ale i čisté srdce a láska k jedné z princezen. Dobro i v této pohádce vítězí nad zlem, mocný král podsvětí je poražen a Mikeš se stává novým králem…

Ve 20.15 se všichni dozví, že S čerty nejsou žerty, a to díky příběhu na motivy pohádky Boženy Němcové Čertův švagr.

A abychom nebyli z toho všeho cukroví a šťastných pohádek už úplně přeslazení, na závěr svátečního večera pro vás máme od 22:05 připravenou komedii Válka Roseových.

Pokud byste stále neměli dost filmů, pak určitě od obrazovek neocházejte v 00:20, protože to bude akorát začínat nestárnoucí romantika s Bradem Pittem Seznamte se, Joe Black!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.