Na obrazovky míří Kriminálka Stuttgart! Kdo jsou její hlavní představitelé?

Už dnes ve 22.20 na Primě odstartuje čtvrtá, premiérová série Kriminálky Stuttgart. Ostřílené kriminalisty čeká pátrání po lupičích i vrazích klenotníka.

Zvlášť zapeklitý případ hned v prvním díle premiérové řady řeší stuttgartská kriminálka. Komisařka Anna se během vycházky do města se svými rodiči totiž připlete k přepadení klenotnictví. Jednoho z lupičů postřelí, druhý však prchá. Uvnitř obchodu najde mrtvého klenotníka. A také zjistí, že zbraň postřeleného lupiče byla atrapou… Kdo má tedy klenotníka na svědomí? Ještě před večerním rozlousknutím tohoto oříšku se podívejte na zoubek představitelům hlavních postav.

Astrid Margarethe Fünderich

Düsserdolfská rodačka Astrid Margarethe Fünderich alias vrchní komisařka Martina Seiffert má za sebou dvacetiletou hereckou kariéru. Největší slávu jí přitom přinesla účast v mnoha německých krimiseriálech. Nejvíce se do paměti fanoušků krimi Astrid bezpochyby zapsala jako komisařka Eva Glaser ve slavných Specialistech na vraždy.

Po boku psychiatra Borna působila mezi lety 1998–2002 a své účinkování v seriálu ukončila efektně – její postavu totiž zavraždili. Fünderich se však objevila i ve Wolfově revíru či Kobře 11. V Kriminálce Stuttgart hraje od jejího počátku, tedy roku 2009. A zajímavost na závěr? Herečka je vášnivou parašutistkou a angažuje se v pomoci nemocným dětem.

Karl Kranzkowski

Kranzkowski, který v seriálu hraje komisaře Michaela Kaisera, se celou svou víc jak 30 let trvající kariéru věnoval převážně divadlu, diváci ho však mohli zaznamenat i v několika německých seriálových – jak jinak – v krimi produkcích. Stejně jako jeho kolegyně Fünderich si střihl roli ve Wolfově revíru, ale zahrál si i v Polizeiruf 110 a německé krimi klasice Místo činu.

Peter Ketnath a Nina Gnӓdig

Poměrně pestrý profesní život má zatím Peter Ketnath alias Joachim „Jo“ Stoll. Devětatřicetiletý herec získal první filmové zkušenosti na New York Film Academy. Filmový debut si odbyl v hlavní roli dramatu Und keiner weint mir nach. Zajímavostí je, že hudbu k tomuto snímku složil Karel Svoboda. Zahrál si i v třídílné televizní sérii Mannovi – Román století a dočasně pracoval v Brazílii, kde ztvárnil hlavní roli ve filmu Kino, aspirin a supové oceněném v Cannes. Koncem 90. let studoval filozofii, psychologii a filmovou vědu na Svobodné univerzitě v Berlíně.

Gnӓdig mezi lety 2003–2005 působila ve Státním divadle v Drážďanech, poté zamířila do Berlína, kde před kamerou debutovala rolí Dominik Grafs ve snímku Červený Kakadu. Rok také působila v telenovele Láska v Berlíně, za roli ve filmu Little Paris pak byla nominována do předvýběru na Německou filmovou cenu za rok 2009. V Kriminálce Stuttgart hraje komisařku Annu Badosi.

Benjamin Strecker, Sylta Fee Wegmann

A nakonec „benjamínci“ seriálu. Třicetiletý Strecker hraje v Kriminálce Stuttgart komisaře Rica Sandera, šestadvacetiletá Wegmann pak adeptku kriminalistického řemesla Cornelii „Nellie“ Kienzle. Co se Streckerových profesních zářezů týče, má na kontě roli v televizním filmu Afrika mon amour, na plátně se pak objevil v hudebním dramatu Meer is nich. Wegmann si zahrála v kinofilmech Little Paris a portugalském dramatu Body Rice, co se televizních zkušeností týče, sbírala je v Kobře 11 či komedii Callgirl v akci.

Nová série Kriminálky Stuttgart každý čtvrtek ve 22.20 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.