Na odstřel budou Russell Crowe i Ben Affleck. Přežijí?

Když si dáte do rovnice jména jako Crowe, Affleck či Helen Mirren a přidáte k nim kvalitního režiséra (mimo jiné tvůrce excelentního Posledního skotského krále), nemůže vám vyjít nic jiného než fantastická podívaná. A o tu taky v pátek ve 22.50 na Primě rozhodně nepřijdete.

Pokud jste fandové amerických konspiračních dramat, ve kterých se mísí politika, špinavé obchodní praktiky i vraždy, nebudete v neděli večer zklamáni. Výše uvedená jména jsou navíc zárukou toho, že se nejedná o ledajaký béčkový biják, nýbrž o kvalitní a poctivou filmařinu.

Russell Crowe se nám představí v roli neortodoxního novináře Cala, který jako jediný vytuší souvislost mezi dvěma na první pohled zcela nesouvisejícími událostmi: Zloděj prchající nočními ulicemi Waschingtonu D.C. je zastřelen mužem s kufříkem; náhodný svědek je vrahem rovněž střelen a zanechán na místě v kómatu. Ráno druhého dne je pod koly jedoucího vlaku ve washingtonském metru usmrcena mladá žena Sonia Baker a tento čin je posouzen jako jasná sebevražda.

Jenže! Pomalu začíná vycházet najevo (díky Calovu pátrání), že v obou případech je až příliš mnoho otazníků a podivných náhod. Tak třeba proč nebyl domnělý skok mladé ženy do kolejiště zachycen žádnou z kamer? Byla to opravdu jen náhoda, že si pro svou sebevraždu vybrala jedno z pouhých tří míst v celé washingtonském metru, která nejsou kamerovým systémem pokryta? A proč záleželo vrahovi s kufříkem tolik na tom, aby se zbavil svědka v kómatu, že se ho i přes policejní ochranu vypravil zabít ještě jednou, a tentokrát už doopravdy, až do nemocnice?

Na scénu brzy vstupuje Ben Affleck jako kongresman Stephen Collins a dlouholetý Calův přítel. Ten je zprávou o smrti Soniy upřímně zdrcen a přiznává Calovi, že Sonia pro něj nejenom pracovala, ale že spolu udržovali i milostný poměr. Stephen, který má za sebou vojenskou kariéru, se v současné době zaobírá případem obří společnosti PointCrop. PointCrop je největším soukromým poskytovatelem obranných vojenských služeb pro americkou vládu, ale zároveň čelí obvinění z řady kontroverzních operací a použití nájemných žoldáků.

Ve strhujícím zápletce rozkrývá Cal spolu se svou kolegyní novinářkou Dellou utajená spojení mezi Soniou, PointCropem, vrahem s kufříkem i přítelem kongresmanem Stephenem. A rychle jim dochází, že přitom půjde o hodně. O všechno. O život.

Zajímavosti:

  • Film byl natočen na motivy stejnojmenného britského šestidílného seriálu (State of Play), který se vysílal v roce 2003.
  • Je to jediný snímek, ve kterém si Russell Crowe s Benem Affleckem zahráli společně.
  • A něco pro pozorné diváky: Ke konci filmu, když Cal jede do Stephenovy kanceláře, mu chybí na ruce obvazy. Ve scéně těsně před a těsně po má ale ruku jasně obvázanou.

Nezapomeňte se dívat v neděli ve 21.30 na Primu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.