Napůl člověk, napůl vlk vás postraší v pondělí večer ve filmu Vlkodlak

Hororové vlkodlačí ságy jsou pro člověka odpradávna přitažlivé. Diváky příjemně mrazí u příběhů, v nichž se z člověka stává při úplňku krvežíznivá bestie cenící zlověstně tesáky. Jedním z posledních zpracování je právě Vlkodlak s uhrančivým Beniciem Del Toro. Dívejte se v pondělí ve 22.10 na Primu

Americký horor Vlkodlak (2010) je remakem stejnojmenného klasického filmu z roku 1941. Věrný je mu v ději i dobovém ukotvení. Příběh se odehrává v Anglii po roce 1880. Herec Lawrence Talbot (Benicio Del Toro) se vrací po dlouhých letech do rodného sídla v ponurém městečku Blackmore (česky Černá vřesoviště). V dětství byl svědkem strašné smrti své matky a jeho otec (Anthony Hopkins) ho poslal z domu pryč. Lawrence se vrací, aby pomohl najít svého bratra Bena, který se ztratil. O pomoc jej nepožádal otec, ale Benova snoubenka Gwen (Emily Blunt).

Než však Lawrence dorazí na panství, najdou se v lesích kusy zohaveného tělo jeho bratra Bena. Muži z vesnice se snaží monstrum s nadlidskou silou najít. Lawrence se k nim přidá. Jenže je úplněk a Lawrence narazí na hrůzostrašného vlkodlaka, ten ho zraní, a tím mu předá prokletí. Lawrence a Gwen se do sebe zamilují, jenže jejich lásce se nikdy nemůže dařit. Vraždy přijíždí do města vyšetřovat inspektor Scotland Yardu Aberline (vynikající Hugo Weaving). Kvůli svému zranění se při dalším úplňku ve vlkodlaka promění také Lawrence. A stane se z něj šílený zabiják. V lidské podobě je později zatčen, mučen elektrošoky a ledovou vodou. Ale vlkodlaka hned tak někdo nezkrotí. Lawrence uprchne a vydá se na souboj s tajemným monstrem, které ho nakazilo a zabilo jeho bratra. V nebezpečí je i krásná Gwen. A kdo nakonec Lawrence z jeho prokletí vysvobodí?

Kdo se rád bojí, ať se těší na…

  • …Hvězdné herecké obsazení
  • …Strach a pořádné lekačky
  • …Skvělé kostýmy a děsivé masky!

O filmu:

  • Výpravný historický horor Vlkodlak provázely od počátku problémy. Na přípravách se vystřídalo několik režisérů. Nakonec film převzal tři týdny před začátkem natáčení Joe Johnston (Jumanji, Říjnové nebe, Jurský park III.)
  • Film byl dotočen v roce 2008, ale do kin se dostal až o dva roky později. A ohromný rozpočet 150 milionů dolarů se nakonec ani nevrátil zpět. Film vydělal jen 142 milionů dolarů.
  • Oskara za nejlepší masky si za Vlkodlaka odnesl Rick Baker. Vtipné je, že Baker už jednoho oskara má a také za film s vlčí tématikou. Dostal ho za film Americký vlkodlak v Londýně.
  • Pro masku vlkodlaka se maskér Rick Baker inspiroval v originálním snímku z roku 1941, dále studoval v knihách podobu vlků a velkých primátů, ale pozoroval také chování svého starého psa Boscoa.
  • Udělat z Benicia Del Toro vlkodlaka trvalo maskérům 3 hodiny, odličování pak hodinu.
  • Tajemně úchvatné sídlo filmové rodiny Talbotů je ve skutečnosti Chatsworth House v anglickém Derbyshire (i když mírně počítačově doupravené).
  • Herec Benicio Del Toro je velký fanda starého filmu Vlkodlak z roku 1941. A ačkoliv se nový Vlkodlak neustále odkládal (původně se mělo začít točit v roce 2006), nikdy neuvažoval o tom, že by své angažmá na projektu zrušil.

Horor Vlkodlak s úžasnou atmosférou staré Anglie si pusťte v pondělí ve 22.10 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.