Seriály a filmy

29. srpna 2014 12:00

Gabriela Gabrielová

Nastražte s námi Past na kachnu

Další z klasických českých černobílých detektivek z plodného období sedmdesátých let. Nenechte si ujít vynikajícího Miroslava Macháčka, Jiřího Kodeta, Petra Čepka a další pány herce v sobotu v sobotu ve 14:50 na Primě!

Seznam slavných jmen by mohl pokračovat Jiřím Zahajským, Ivanem Vyskočilem, Františkem Němcem, Bronislavem Poloczkem, Milanem Sandhausem a Janou Andresíkovou, z nichž na všechny je opravdu radost se koukat.

Režie se ujal poměrně neznámý Karel Kovář, který nenatočil mnoho filmů (když nepočítáme ty studentské, tak pouhé tři) a je to skoro škoda. Snímek sice občas pokulhává v tempu, ovšem atmosféru zachmuřelé Prahy, zákulisí taxikářů, zelinářů a hospodských a doupata hazardu a falešných karbaníků vystihuje naprosto ukázkově. A nesmíme zapomenout ani na závěrečnou scénu – přestřelku a honičku na Letné respektive na Spartě, která potěší nejen fanoušky fotbalu, ale i fandy dobových pražských reálií. Za to a za skvělé herecké výkony si zaslouží jedničku.

K zápletce jen stručně, ať vás zbytečně nepřipravíme o chvíle napětí a překvapení: V kufru auta taxikáře Koukala (Miroslav Macháček) je při namátkové silniční kontrole nalezena mrtvola muže. Při výslechu, který vede detektiv major Mlynář (Milan Sandhaus), se Koukal zapřísahá, že o mrtvole ani o tom, jak se mu do auta dostala, nic neví. Policistům ale prozradí, že často vozil zákazníky do pokoutné herny, doupěte hazardních her. Mrtvého muže se policistům podaří identifikovat jako Rakušana Mitrika, kterého v osudnou noc do herny odvezl taxikář Kvěch (Jiří Zahajský). Tam ale stopy končí a vyšetřování se ocitá ve slepé uličce až do momentu, kdy Koukala krátce po propuštění někdo zavraždí. Policií je vytipováno několik osob, které měli k oběma vraždám motiv i příležitost, a je na ně nastražena past. A je jen otázkou času, kdy se někdo z nich chytí…

Všimli jste si…

- Naschvál, poznáte v jedné z epizodních rolí známého režiséra (Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Ať přiletí čáp, královno!) Jiřího Adamce?

- A ještě jeden úkol: Martha Elefteriadu nazpívala hlavní píseň filmu, ale mihla se i chvilku před kamerou. Najdete ji?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.