Seriály a filmy

30. července 2019 16:00

Lucie Gretzová

Návštěvníci: Blázni, nebo rytíři ze středověku?

Francouzská komedie Návštěvníci se zrodila v roce 1993. Od té doby se dočkala dalších tří pokračování a dvojice komiků Jean Reno – Christian Clavier baví miliony diváků po celém světě. Přitom hlavní myšlenka Návštěvníků se dá shrnout do jedné věty. Pán a sluha z 12. století se omylem ocitnou v současnosti! Uvidíte ve středu ve 20.15 na Primě.

Co se stalo v minulosti:

V době vlády krále Ludvíka VI., řečeného Tlustý, se hrabě Godefroy z Montmirailu (Jean Reno) zaslíbil krásné vévodkyni Frénégonde (Valérie Lemercier). Ovšem cestou na svatbu na hrad Frénégondina otce dá Godefroyovi vypít zlá čarodějnice lektvar, který ho uvede do stavu halucinací. Jako ve snách pak bojuje hrabě Godefroy s rozlíceným medvědem, kterého nakonec zabije. Když však halucinace ustanou, zjistí hrabě, že v poblouznění zastřelil šípem Frénégondina otce vévodu z Pouille, svého budoucího tchána. Zdrcená Frénégonde se odmítne za hraběte provdat.

Aby napravil svoji chybu, rozhodne se Godefroy s pomocí mága Eusebia cestovat do minulosti, do okamžiku před onen zločin. Jenže mág Eusebius zapomene přidat do cestovacího lektvaru jednu důležitou přísadu a rytíř Godefroy se svým sluhou Jacquouillem jsou místo do nedávné minulosti přeneseni z roku 1123 až do roku 1992.

A o pár set let později…

Co se děje pak, je neuvěřitelná taškařice, kdy na sebe narážejí dva neslučitelné světy. Epocha středověkých rytířů a moderní současnost se svými splachovacími záchody, přecitlivělostí na pachy a politickou korektností. Rytíři Godefroyovi se podaří najít v současnosti své vzdálené potomky. Je to Béatrice de Montmirail, která je navlas podobná milované Frénégondě. Své potomky nalezne i Godefroyův sluha Jacquouille. Paradoxně potomci šlechtice zchudli, zatímco potomek sluhy, buranský zbohatlík Jacquart se má více než dobře.

Hrabě Godefroy se pokouší dostat zpět do své epochy, aby si mohl vzít za ženu svoji vyvolenou Frénégondu. Zatímco Jacquouille chce v moderní době zůstat a oženit se tady. A tak na cestu do minulosti nastrčí svého potomka Jacquarta. V jaké sestavě se Návštěvníci dostanou zpět domů? Mrkněte na to!

Francouzskou komedii Návštěvníci musíte vidět! Ve středu ve 20.15 na Primě!

Chcete vědět víc?

Film Návštěvníci měl obrovský úspěch doma i ve světě. Byl natočen za odhadovaných 50 milionů francouzských franků. Ovšem celosvětově vydělal 98 milionů dolarů.

Úspěšný byl film také při nominacích na francouzské filmové ceny César. Sošku za nejlepší výkon ve vedlejší roli získala Valérie Lemercier za dvojroli Frénégondy a zároveň Béatrice z Montmirail, kterážto jako dávný potomek středověké Frénégondy a rytíře Godefroye žije v současnosti.

Dokonalé herecké duo vytvořili Jean Reno a Christian Clavier jako sluha a pán. Vychutnávejte každou minutku a nebudete vědět, kdo z obou herců je lepší.

Točilo se v zachovalém středověkém městě Carcassonne na jihu Francie a zámek Montmirail si zahrál zámek Chateau d´Ermenonville u Paříže.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.