Seriály a filmy

2. října 2015 11:04

Gabriela Gabrielová

Něco na té Mary pořád je. I téměř po 20 letech

Jedna z nejvtipnějších komedií vůbec, která skvěle balancuje na hranici situační komiky a dobrého vkusu. Nebojí se leckterých tabu, ale dokáže z nich vybruslit bez ztráty kytičky a navíc neuvěřitelně vtipně! Nenechte si ji ujít v sobotu, ve 21.35 na Primě

Těžko věřit, že tomu bude už skoro 20 let (přesně 17), kdy pod režisérskou taktovkou bratří Bobbyho a Petera Farrellyho vznikla tahle nestárnoucí klasika, komediální kult, který patří k jedněm z jejich nejlepších ne-li úplně nejlepším počinům. I když názory na to, co je vtipné a co ne, se mohou lišit a jsou nepochybně subjektivní záležitostí, tenhle film přináší scénky, které vás pobaví, ať je vám dvacet nebo šedesát.

Neexistuje snad nikdo, kdo by neznal fórek s překvapivě silným „stylingovým gelem“ ve vlasech Mary a rovněž flashbacky do mládí Teda alias Bena Stillera prožitého s rovnátky a ve víru událostí poznamenaných neskonalou smůlou jsou geniální.

Cameron Diaz to tady vážně sekne, Ben Stiller nepřehrává a zahanbit se nedají ani herci ve vedlejších rolích, speciálně Matt Dilon. Film, který získal 27. místo v žebříčku Nejvtipnějších filmů 20. století vypsaném Americkým filmovým institutem, 2 Zlaté globy a dalších 18 filmových ocenění, vás jistojistě rozesměje. A ne jednou. Něco na něm rozhodně je.

Mary je krásná, milá, chytrá,.. zkrátka úžasná. Každý, kdo ji zná, ji miluje a ne jinak je na tom Ted, její spolužák, kterému ovšem puberta a rovnátka na kráse zrovna nepřidaly. I přes to si Mary vybere za partnera na maturitní ples právě jeho, ovšem... Po sérii šílených trapasů, které památný večer provází, se Ted rozhodne nikdy už svou drahou Mary nespatřit.

Po třinácti letech je jeho srdce však stále zraněno nenaplněnou láskou a tak se uchýlí k poslednímu zoufalému kroku: najme si soukromého detektiva, aby ztracenou Mary našel, a on se ještě jednou pokusil o to, co na střední škole skončilo tak neslavným fiaskem.

Věděli jste, že...

  • Matt Dillon (soukromý detektiv) a Cameron Diaz spolu v době natáčení chodili.
  • Filmové studio se nejdřív zdráhalo obsadit do hlavní role Bena Stillera, jak to navrhovali bratři Farrellyové. Režiséři tedy přišli s volbou číslo 2, v té době prakticky neznámým Owenem Wilsonem. Vzhledem k tomu, že studio mělo ještě horší mínění o něm, zelenou nakonec dostal Benn Stiller.
  • Režisérská dvojka Bobbyho a Petera Farrellyových natočila společně mnoho filmů, převážně komedií. Z těch nejznámějších například: Blbý a blbější (1994) či Já, mé druhé já a Irena (2000).
  • Snímek skončil neskutečným tržním úspěchem. S rozpočtem pouhých 23 milionů dolarů dokázal celosvětově utržit bezmála 370 milionů dolarů.
  • Slavná scénka se zipem poklopce, do kterého se mladý Ted skřípne, je inspirována skutečností. Rodiče bratří Farrellyových pomáhali podobně postiženému mladíkovi dostat se ze spárů zipu na večírku své sestry.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.