Nejlepší a nejhorší herecký výkon v jediném filmu – to je Polibek smrti!

Těmito slovy popisovali kritici film po premiéře. Zatímco Nicolas Cage ve vedlejší roli zářil, Davidu Carusovi se v hlavní roli nedařilo. Diváci si ale myslí své. Detektivní thriller zůstává i po letech od premiéry jedním z nejúspěšnějších filmů svého žánru. Dívejte se na Primu v pátek ve 22.25

Napravený podvodník a bývalý zloděj aut Jimmy Kilmartin (David Caruso) si užívá spokojeného života až do chvíle, kdy ho jednou v noci vzbudí bratranec. Zoufale prosí, aby mu pomohl a zaskočil za opilého řidiče kamionu, který převáží kradená auta. Potřebuje pomoc jen na jedinou noc. Nabízí slušnou sumičku dolarů. Jimmy vyhoví – co by neudělal pro rodinného příslušníka? Pomoc se ale stane osudovou. Dostává se do víru několika náhod, které ho uvrhnou za mříže a způsobí smrt manželky (výborné Helen Huntové).

Na řadu přichází pětihvězdičkový herecký výkon Nicolase Cage. V roli detektiva jménem Little Junior Brown nabízí Jimmymu něco za něco: svobodu, když se stane jeho informátorem. Zlodějíček nabídku přijímá, ačkoliv tuší, že se dostane mezi nemilosrdná mlýnská kola vládních agentů na jedné straně a gangsterů na straně druhé...

Ze zákulisí

  • „Jediné, co mají ti dva společného, je datum narození!“ vtipkovali novináři po premiéře. Nicolas Cage a David Caruso se oba narodili 7. ledna.
  • Caruso byl za ztvárnění Jimmyho nominovaný na nejhorší herecký výkon roku. Zlatou malinu naštěstí nedostal.
  • Dostal však za roli 1 milion dolarů. Honorář Nicolase Cage nebyl nikdy zveřejněn.
  • Režisér Barbet Schroeder pochází z Iránu. Za film Zvrat Štěstěny s Jeremy Ironsem a Glen Closeovou byl nominován na Oscara.

I mistr filmař se někdy utne

Sledujte zápěstí Little Juniora. Sem tam se zlaté hodinky záhadně mění ve zlatý náramek. Klidně během jediné scény!

Než Little Junior předá Jimmymu červeného forda, auto nemá poznávací značku. Když s ním Jimmy přijíždí domů, espézetka je na svém místě!

Dívejte se v pátek ve 22.25 na Primu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.