Největší hity Karla Gotta on-line. Zavzpomínejte spolu s námi na iPrima.cz

Uplynul rok, kdy ve věku 80 let zemřel legendární Český slavík Karel Gott. Pusťte si koncert největších hitů, které jsme si během jeho šedesátileté pěvecké kariéry nejvíce oblíbili, spolu s vypalovačkami světové popové klasiky a zavzpomínejme na něj. Vše o jeho životě i smutném úmrtí najdete v našem speciálu Karel Gott:

Smutná zpráva o smrti nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta oblétla v úterý 2. října 2019 ráno nejen Česko.

V našem speciálu najdete na jednom místě vše, co by vás o životě i smutném úmrtí Karla Gotta mohlo zajímat.

Zaposlouchejte se a zazpívejte si všechny Gottovy nesmrtelné hity:

Karla Gotta netřeba představovat. Jako opravdu jeden z mála se za dobu své šedesátileté hudební kariéry vryl do paměti několika genercí. A znají ho i nejmladší ročníky. Respekt si u nich oslavovaný český zpěvák určitě získával i tím, že si uměl udělat srandu také sám ze sebe.

Největší Gottovy hity 60. let on-line

V našem archivu iPrima.cz si můžete přehrát zpěvákovi největší hity 60. let. Vstupní díl představuje Gotta ve fázi semaforského objevení, prudkého startu ke slávě, vydatného období v divadle Apollo i posunu do pozice již tehdy vlastně mezinárodní hvězdy. Kompilátor Jan Adam vyhledal v televizních archivech klenoty, občas prý překvapující i samotného Karla Gotta. Po obrazovém a zvukovém vyšlechtění se tak můžete pokochat vynikajícími písňovými "klipy", kterými naši tvůrci významně předběhli dobu, ale také záznamy koncertů a dalšími specialitami. Nechybí zde skladby jako Zdvořilý Woody, Adresát neznámý, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Dívko toulavá, V máji, Zlatá náušnice, Čas růží, ale také Tam, kde šumí proud, Maria, Lady Karneval a spol. plus živáky a bonusy.

Když Gott to be COOL

Vzpomeňme třeba originální televizní kampaň našeho kanálu Prima COOL s názvem GOTT TO BE COOL. V ní se před pěti lety Karel Gott ukázal v záplavě veselých barev a duhově pozitivních prvků. V nich má na sobě i blyštivě zlaté sako ve stylu Elvise Presleyho. Jasný důkaz, že měl nejen božský hlas, ale i smysl pro humor.

„Vždycky mě těší, když dostanu sebemenší roli, když je to něco jiného než zpívání,“ dodal tehdy Mistr, který si při natáčení vedl jako profesionál.

Karel Gott na titulní straně časopisu Prima Zoom

K posledním originálním počinům Karla Gotta pak určitě patří loňské focení na titulní stranu časopisu Prima Zoom. Časopis pak vyšel ve dvou variantách titulek:

Karel Gott hostem v pořadu Jiřiny Bohdalové

Karel Gott byl pochopitelně také hostem desítek televizních pořadů. Velké překvapení si pro Mistra a kamaráda připravila herečka a moderátorka Jiřina Bohdalová v unikátní show Zrcadlo tvého života na Primě. Za účasti přátel, kolegů a rodiny v něm nejen připomněla nejvýznamnější etapy jeho života.

Jaká překvapení Jiřina Bohdalová Karlu Gottovi přichystala a jaká přání naší pěvecké legendě splnila?

Celý díl pořadu Zrcadlo tvého života s Karlem Gottem si můžete přehrát v našem archivu iPrima.cz

Karel Gott ve filmech

Nejednou se Karel Gott objevil také ve filmu. Poprvé to bylo ve filmu Kdyby tisíc klarinetů (1964), kde jako zpěvák Benjamin zpíval po boku celého semaforského ansámblu. V historické veselohře Slasti otce vlasti (1969) hrál trubadúra, za operetního zpěváka Karla Fialu zpíval ve westernové parodii Limonádový Joe (1964). Z novějších jmenujme z těch desítek filmů třeba Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992).

V roce 2016 si Karel Gott zazpíval v romantickém filmu s písničkami Michala Davida Decibely lásky (2016), který si teď můžete přehrát online.

Nejnovější pohádku s Karlem Gottem – Když draka bolí hlava – dokonce odvysílala německá televize u příležitosti jeho letošních narozenin!

O kariéře Karla Gotta ve filmu si poslechněte více v reportáži magazínu TOP Star:

Karel Gott nám všem bude chybět!

(Schneidy)


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.