Seriály a filmy

10. srpna 2015 12:28

Gabriela Gabrielová

Není spolubydlící jako Spolubydlící. S tou naší se budete bát

Jestli vás baví trochu se bát, bude pro vás neděle večer vítaným osvěžením. Hororový thriller o tom, čeho všeho je schopná schizofrenní spolubydlící, vám bude na nervy brnkat od prvních minut. Dokonce i na horko venku zapomenete! V neděli, ve 22.15, na Primě.

Co se zápletky týče, nečekejte nic zásadně objevného, ovšem s ohledem na žánr (horor) a skromný rozpočet (16 milionů dolarů), to snad ani nelze. Dánský režisér nás zavede do prostředí studentské koleje, kde ženská část hereckého obsazení běhá půlku času v kalhotkách a mužská část je dostatečně charismatická, děj se zbytečně nevleče a napětí na konci se dá krájet. Kolem a kolem, jako nenáročný duševní relax před pondělním nástupem do práce ideální.

Sara přichází do nové školy, začíná se seznamovat s novými spolužáky, poznávat možné nové lásky a taky svoji novou spolubydlící Rebeccu. Rebecca je krásná, milá, ochotná kamarádce kdykoli pomoct, ale bohužel taky trochu nevyrovnaná. To, co na začátku vypadalo jako přátelství na celý život, začíná provázet nevysvětlitelná řada nešťastných událostí a Sara s hrůzou zjišťuje, že Rebecca je jí posedlá.

Určitě jste nevěděli, že...

  • Herečka Leighton Meester byla původně vybrána, aby hrála Saru. Pak ji ale natolik zaujala role šílené Rebeccy, že si u režiséra vyprosila změnu.
  • Minka Kelly, která nakonec získala roli Sary, ve filmu hraje studentku prvního ročníku americké „college“ (vyšší škola s internátem), které má být okolo 18 let (nejčastější věk studentů prvních ročníků). V době natáčení ovšem herečce, bylo... Tipnete si kolik? 30 let!

Chybička se vloudila... aneb Naschval, kolika z nich si všimnete?

  • Ve scéně, kdy se Sářina kamarádka Tracey sprchuje a kamera začne sjíždět dolů, Tracey se otočí a v tu chvíli je jasně vidět její spodní prádlo.
  • Snad neprozradíme mnoho, když vám odtajníme, že na konci filmu si Rebecca obarví vlasy nahnědo, aby vypadala co nejvíce jako Sara. V jedné z posledních scén, kdy Rebecca Saru škrtí, jsou při záběru zepředu ovšem Rebečiny vlasy opět blond. Jakmile se kamera přesune dozadu, zase zhnědnou.
  • Opět na konci filmu hraje zásadní roli malý nůž na otvírání krabic. Při prvním záběru, ve kterém vypadne z kabelky, má bílou rukojeť. V dalším záběru si ovšem můžete všimnout, že jde o lehce jiný nůž s černou rukojetí.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.