Seriály a filmy

24. listopadu 2018 09:20

Gabriela Gabrielová

Nezahrávejte si s Mercury

Bruce Willis to zkrátka s dětmi ve filmech umí. Podobně jako v Šestém smyslu, i tady si bere pod ochranná křídla malého chlapce, tentokrát geniálního autistu, který náhodou dešifroval přísně tajný vojenský kód Mercury a zdá se, že si tím podepsal ortel smrti. Dívejte se ve čtvrtek 27. prosince ve 22.10 na Primě.

Agent FBI Art Jeffries (Bruce Willis) nemá mnoho důvodů k radosti. Právě se stal obětním beránkem ve hře vyšších zájmů a byl nespravedlivě převelen na jinou práci. Další případ proto chápe jako rutinní záležitost: dostane za úkol nalézt malého chlapce, jehož rodiče byli bez zjevného motivu zavražděni.

Při prohlídce místa činu najde těžce traumatizované dítě ukryté na půdě a vše nasvěčuje tomu, že Simon je jediným svědkem brutálního činu. Teprve později Art zjistí, že obětí promyšleného útoku se měl stát právě jeho malý klient. Zcela náhodou totiž dešifroval přísně tajný vojenský kód s krycím jménem Mercury zřízený pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen jeho, ale i všech nepohodlných svědků události...

Co se úplně nepovedlo...

  • Když Art vyrazí dveře domu Simonových rodičů, při jejich opětovném zavření je slyšet, jak se dveře zaklapnou. Úplně jako by zámek nebyl poškozen.
  • Ke konci snímku, když Stacey a Simon koukají na budovu, do které se chystají vejít, venku je stále denní světlo. Po pár minutách, které akorát tak potřebovali, aby se dostali na její střechu, je ovšem venku černočerná tma.
  • Tohle je něco pro opravdu pozorného diváka: Všimněte si záběru z bezpečnostní kamery, na kterém Art a Dean přechází ulici. Pod Deanovými kalhotami se jasně boulí chrániče kolen, které jsou tam k utlumení následného pádu.
  • Když Art jede v ukradené sanitce a odstřelovač po něm dvakrát vypálí, jedna z kulek trefí přední sklo a to se roztříští na kousky. To by se v normálním životě nestalo, jelikož všechna přední skla jsou posílena laminátem, který je chrání před rozbitím. Ve skle by zůstala malá dirka nebo maximáně prasklina.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.