Nový film Maturita míří do kin!

Nenechte si ujít novou českou komedii Maturita scenáristy filmu Gympl Tomáše Houšky. Exkluzivně jej můžete vidět už v pondělí 11. 11. od 18.00 v multikině Cinestar OC Olympia v Plzni v rámci festivalu Juniorfest. Oficiální premiéru v kinech po celé ČR má film ve čtvrtek 21. 11. 2013.

Scenárista a režisér v jedné osobě Tomáš Houška se opět vrací do prostředí střední školy.

Tentokrát nebude honit writery graffiti po střechách, ale dotkne se úplně jiných témat.

Nadšenec pro elektroniku a počítače Martin se vsadí s kamarády, že se nabourá do ministerského serveru a stáhne zadání maturitních otázek. A protože často není zcela v realitě, vsadí se evidentně dřív, než domyslí, jak to chce udělat.

A tak krátící se čas před maturitou sledujeme partičku maturantů chystající se pokořit otázky, jejich učitele bojující s byrokracií i povedeného ministra školství a suitu kolem něj.

Představy maturantů dokreslují jejich fantazie, které leckdy nepřekonávají absurditu skutečných okolností.

Nejsou totiž jediní, kdo se snaží server nabourat. Chvílemi přestává být úplně jasné, kdo je tady lump a kdo udělá vlastně docela záslužný skutek.

Podívejte se na trailer k filmu Maturita:

Film má svébytnou poetiku, humor často v crazy rovině a odkazuje na řadu akčních PC her. Reálné situace se prolínají se sny a představami hlavních hrdinů. I když to někdy nevypadá, jsou příběhy i postavy Maturity inspirovány životem, jejich hrdinové nejsou plakátově černobílí, dialogy jsou odposlechnuté z reality.

Nesnaží se přímo komentovat situaci v naší společnosti, ale bere si z ní obecně platné prvky, které mění v komediální příběh. Je to film, kde nikdo neřeší problémy s identitou ani orientací, není tu ani jeden bývalý estébák nebo nácek. Jenom parta maturantů, která chce odmaturovat bez zbytečného učení...

Hlavní role ve filmu ztvárnili mladí herci: Tomáš Polák, Michaela Doubravová, Tomáš Materna, Denisa Nesvačilová, Ondřej Malý, Karin Krausová.

Hudbu k filmu napsal Tomáš Cibor. Podívejte se na ukázku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.