Seriály a filmy

13. března 2015 11:00

Gabriela Gabrielová

Obr holky, obr vtipy, obr happyend v XXL Lady

Americká komedie z roku 2006 o nadměrečných holkách, ze kterých si nejdřív všichni dělali legraci, ale které nakonec vlastním přičiněním ke štěstí přišly. A to i s těmi přebytečnými kily. Pokud budete chtít po náročném dni večer vypnout, nezapomeňte si zapnout Primu v pondělí ve 22.45.

Co vám máme povídat. Nebudeme tu vymýšlet chytré repliky o hlubším skrytém významu snímku, o obzvlášť povedeném soundtracku či průlomové kameře. Nalijme si čistého vína. Kdo má náladu na něco intelektuálně náročnějšího, nechť tuto svoji potřebu ukojí u Cest domů ve čtvrt na devět a k Lady XXL usedá již s touhou před spaním na chvíli vypnout a nechat se pobavit komedií i z poněkud odlišného kulturního prostředí, než na jaké je patrně zvyklý. A ano, zapomenout nesmíme ani na chvályhodné poselství filmu, které tu jistě nechybí a které ocení, paradoxně možná více než snímek samotný, spousta žen.

Než do detailu líčit děj, posviťme si raději ve zkratce na hlavní myšlenku: Že totiž nevadí, jak kdo vypadá; každý máme právo na štěstí a na lásku a to i ti korpulentní, silní a obézní. Či v tomto případě spíš ty korpulentní, silné a obézní. Jedná se totiž výhradně o dámy kyprých tvarů, které nejdříve odstrkované a zamindrákované postupně nacházejí své sebevědomí a s ním i lásku téměř podezřele dokonalých mužů. Velkým kladem happyendu, o jehož příchodu nebudete pochybovat od úvodních titulků, je fakt, že dotyčné dámy s nalezenou sebedůvěrou na konci filmu nezhubnou, ale zůstanou hezky pěkně tlusťoučké s partnery milujícími jejich kypré tvary, ale samozřejmě hlavně jejich duši. Prostě taková lehce kýčovitá relax komedie s milým poselstvím.

Věděli jste, že…

... představitelka hlavní role herečka Mo’Nique není ve filmové branži žádným nováčkem? Zahrála si v mnoha amerických seriálech (Ošklivka Betty, The Parkers,…), ale i filmech (Tvrďák, Domino, Stín zabijáka, Holky jdeme na to aneb Putování tučňáků či Precious, za který byla v roce 2010 dokonce nominována na Oskara). Vedle herecké kariéry se ale věnuje i psaní. Vydala již dvě knihy; první Skinny Women Are Evil: Notes of a Big Girl in a Small-Minded World (Hubené ženy jsou zlo: Zápisky tlusté holky žijící v omezeném světě) a pak také kuchařku Skinny Cooks Can´t Be Trusted (Hubeným kuchařům se nedá věřit).

Chybička se vloudila…

  • Když se holky chystají na večeři se svými novými objevy, Mo‘Nique má vlasy sčesané na levou stranu. O pár okamžiků později je má sčesané napravo.
  • Když doktor Tunde vylézá z bazénu, obraz je otočený. Lze to vidět na obrácených písmenech nápisu u bazénu.
  • Všimněte si poznávací značky stříbrného kabrioletu, ve kterém se holky vydávají do Palm Springs. Na začátku vypadá takto: 1E49901, když ale přijedou do hotelu zázračně se změní na 5JIT510.
  • Když Mo’Nique vyhodí televizi z okna, vidíme, že přistála na chodníku a rozbila se, jako by chodník vedl těsně pod oknem. Při širším záběru domu a okolí si ovšem můžeme všimnout, že chodník nikde poblíž nevede.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.