Seriály a filmy

7. února 2014 14:53

Markéta Zídková

Odvážné ženy vyrazí do Senegalu po stopách Rallye Paříž Dakar

Šestý díl svérázného cestovatelského magazínu vás zavede do Senegalu, země mnoha protikladů. Kde na Zlatuši s Míšou dolehne otrokářská minulost? A jak souvisí světoznámý závod Rallye Paříž Dakar s pohřebištěm antilop? To se dozvíte v magazínu Ženy na cestách v neděli v 18.00 na Primě.

První překvapení čeká na Zlatuši s Míšou hned při ubytování. Nemají připravený žádný hotel, ale bungalov zcela v africkém duchu, takže si připadají opravdu jako v divočině.

Hned druhý den se vydají ke známému Růžovému jezeru, které je proslulé nejen zvláštní barvou vodní hladiny, ale i tím, že je poslední zastávkou závodu Rallye Paříž – Dakar. Jak s tímto závodem souvisí pohřebiště antilop, které tu cestovatelky objeví?

Po odvysílání najdete pořad na PrimaPLAY.

I Míša se Zlatuší zakusí v Senegalu pocity závodníků. Poprvé, když se vydají džípem pouští a řidič s nimi jede podobně, jako kdyby opravdu závodil. Ve chvíli, kdy jim auto přestane fungovat, mu ale humor dojde.

Druhou adrenalinovou jízdu absolvují cestovatelky na jiném místě, které je proslulé až deset metrů vysokými písečnými dunami, a tentokrát pojedou na velbloudech. Dobrodružný je pro ně už samotný nástup na tento „dopravní prostředek“.

Podívejte se na fotky:

Míša se Zlatuší se podívají mimo jiné také na ostrov Gorée, který leží pouhé dva kilometry od hlavního města Dakaru. Ostrov proslul svou temnou otrokářskou minulostí. Jak se budou na tomto místě Míša se Zlatuší cítit? A jaký dárek tu dostanou? Cestovatelky navštíví také vesnici Peul, v níž žijí Fulbové, třetí nejpočetnější senegalské etnikum. Nakouknou tu do zdejší kuchyně i ložnice a ochutnají úžasné smažené vdolky.

Ve městě Saint-Louis se podívají do typické senegalské školy a dají místním prvňákům bleskovou lekci češtiny. Co je naučí říkat? A co dalšího v Senegalu zažijí?

Uvidíte už tuto neděli v 18.00 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.