Seriály a filmy

6. února 2020 10:10

Gabriela Gabrielová

Ondřej Sokol ve filmu Dvojníci nesleze z plátna. Budete se bavit!

Filmů o dvojnících jsou tuny. A vždycky záleží na příběhu, na kvalitě scénáře a hlavně na protagonistovi hlavní role. Ne každý herec dvojroli utáhne. V případě Ondřeje Sokola a české komedie Dvojníci se ale nemusíte bát. Ondřej Sokol je výborný jako usedlý učitel, stejně jako drzý zlodějíček. Dívejte se v neděli 9. 2. ve 20.15 na Primě.

Jeden z nich je usedlý středoškolský profesor Richard Prospal (Ondřej Sokol), který žije se svojí krásnou, ale zakyslou manželkou a dcerou Natálkou. Obléká se jako slušňák, mluví jako slušňák a žije tak, jako by z něj život pomalu vyprchával. Druhý muž je zloděj a podvodník Honza Rambousek (Ondřej Sokol), co „umí“ počítače, elektroniku, auta a zámky. Je to vtipný, šťavnatý chlápek, kterého ženy milují a on toho umí patřičně využít. Oba tito muži jsou navlas stejní. A jen díky tomu se může roztočit kolotoč vtipů a záměn.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Honza Rambousek má totiž problém. Dluží velké peníze bossovi podsvětí Vytloukalovi (Petr Nárožný), který po něm chce, aby ukradl z muzea velice cenný obraz Dívka s granátovým náhrdelníkem. Když ho ukradne, dluh se tím smázne. Když ne, tak… Jenže na Honzu se usměje štěstí a do cesty se mu připlete jeho vlastní dvojník, profesor Richard. A jejich životy se na chvíli vymění. Honza drze jako vždy využije příležitosti a „vleze“ Richardovi do jeho života. A to se vším všudy.

Jen Richardovi není do smíchu. Mafiáni mu nevěří, že není Honza. Uhání ho Honzova překrásná přítelkyně Andrea (Simona Krainová). A když mu Vytloukalovy gorily sáhnou na jeho dceru Natálku, rozhodne se začít jednat.

Českou komedii Dvojníci s Ondřejem Sokolem v hlavní roli si užijte v nedělu ve 20.15 na Primě!

Těšte se na:

  • Dobré herecké obsazení
  • Petr Nárožný po dlouhé době na plátně!
  • Hlášky a gagy, které pobaví

Zajímavosti o filmu Dvojníci:

  1. Jitka Schneiderová prohlásila, že do natáčení šla, aby si konečně zahrála s Ondrou Sokolem. No, jestli tohle není od jedné z nejlépe oblékaných českých hereček pořádná poklona. Jitka si zahrála protivnou manželku profesora Richarda Prospala.
  2. Ondřej Sokol, který měl ve filmu hodně záběrů s Jakubem Kohákem, na něj prásknul, že na Koháka jednou čekal s natočením scény asi 8 hodin. Domníval se, že kolega má něco důležitého na práci. Když se Jakub Kohák vrátil na plac, ukázalo se, že se byl podívat na fotbalový zápas. Kohák na to odvětil jen: „Takový je život!“
  3. Ondřej Sokol natáčel skutečně dvojroli, a to pomocí trikových scén. Musel si pamatovat dlouhé úseky jak pohybově, co kdy a kde řekl, dokonce v jedné scéně sám sobě podává něco z ruky do ruky. A muselo se to natočit úplně přesně.
  4. Bavili se i členové štábu, jak se Ondřej Sokol mění z jedné role do druhé během jediné scény. Režisér Jiří Chlumský prý Sokola obsadil právě kvůli velké herecké variabilitě a talentu.
  5. Na místě obrazu prezidenta v gymnaziální třídě Richarda Prospala visí obraz Jaromíra Jágra, který je vyfocený stejně jako prezident Zeman.
  6. Natáčelo se v Praze, Slaném a v Litoměřicích.

Film Dvojníci si můžete vypůjčit online na Iprima.cz

Režie: Jiří Chlumský Scénář: Petr Hudský Kamera: Asen Šopov Hudba: Ilja David Cmíral Hrají: Ondřej Sokol, Jakub Kohák, Jitka Schneiderová, Petr Nárožný, Štepánka Fingerhutová, Jan Pavel Filipenský, Miroslav Etzler, Simona Krainová, Petr Čtvrtníček, Milan Šteindler, Zuzana Slavíková Rok uvedení: 2016


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.