Seriály a filmy

19. února 2015 14:00

Gabriela Gabrielová

Osmany Laffita představí v Obecním domě svou novou zimní kolekci. Oslava ženskosti a střízlivé elegance

Osmany Laffita představí v Obecním domě svou novou zimní kolekci. Oslava ženskosti a střízlivé elegance

Již v úterý 24. března letošního roku představí světoznámý couturier kubánského původu Osmany Laffita svou novou zimní kolekci. Stane se tak na charitativním Galavečeru v Obecním domě, který již tradičně pořádá největší český rezidenční developer a investor CENTRAL GROUP. Ikona současné české módy se v nové zimní kolekci inspirovala svými latinskoamerickými kořeny, neváhala se ale pustit ani do práce s dosud neobvyklými barvami a materiály.

Jedna z nejprestižnějších společenských akcí letošního roku se uskuteční již v úterý 24. března 2015 od 20 hodin v Obecním domě v Praze. Letošní ročník bude unikátním spojením toho nejlepšího z české hudby a módy. Kromě představení nové kolekce Osmanyho Laffity se tak návštěvníci mohou těšit také na vystoupení české popové legendy Karla Gotta a inspirativní spojení houslového virtuosa Pavla Šporcla s kapelou Gipsy Way. Stejně jako v minulých letech, také letos akce přímo podpoří Nadační fond pro zdraví dětí.

Nové barvy a překvapivé kombinace materiálů

„Dávám přednost světlým barvám, možná díky mým latinskoamerickým kořenům,“ uvádí svou novou kolekci Osmany Laffita a jedním dechem dodává: „Ale s touto zimní kolekcí jsem se zamiloval i do pro mě úplně nových barev. Houbový bronz, pralesní zelená, velbloudí krémová a samozřejmě elegantní černá. A pro oživení třeba i záblesky zářivé zlaté.“

Překvapivě novou a pro tvůrce dosud nezvyklou kombinací látek pro tuto kolekci jsou hedvábný samet, kůže, malované hedvábí a quilt. Vlna je kombinována s kůží, hedvábným sametem nebo s jemnými hedvábnými šifony k dosažení rozmanitosti. Androgynní vzhled některých modelů pak představují kožešiny, pláštěnky, peří a shearling z ovčí kůže.

Krátce střižené horní části oděvů, bundy, kabátky a bolera dávají vyniknout nohám a prodlužují je. Kalhoty jsou přiléhavé anebo postačí vlněné punčocháče.

Oslava ženskosti a střízlivé elegance

To koktejlové šaty jsou v nové zimní kolekci Osmanyho Laffity většinou černé. „Černá je vždy vděčnou barvou. A také praktickou. Nejlepší volbou pro koktejlové šaty je zůstat věrný klasické černé a pokaždé jen změnit doplňky, čímž hravě dosáhnete úplně nového vzhledu. Různé kabelky a psaníčka, jednou s perlami, jednou s obrovským zlatým náhrdelníkem, díky tomu budou vaše koktejlové šaty pokaždé originálem," doporučuje Osmany.

Večerní šaty zůstávají kouzelné, jak se od designu Osmanyho Laffity již tradičně očekává. Nicméně letos jsou méně okázalé. „Myslím si, že ženy dnes chtějí vyniknout, ale zároveň si zachovat ženskost. A pokud možno přitom nevypadat jako cirkusoví klauni,“ říká s úsměvem Osmany Laffita. Převládajícími barvami pro večerní šaty tak jsou klasická černá a houbový bronz.

Vstupenky na galavečer od února v prodeji!

Pokud si představení nové kolekce Osmanyho Laffity chcete užít na vlastní oči, máte jedinečnou možnost! Vstupenky na tuto mimořádnou společenskou událost sice nelze zakoupit v běžné prodejní síti, ale lze si je objednat přímo od CENTRAL GROUP. Můžete si vybrat z míst k sezení v jedné z 9 kategorií. Lze zakoupit i balíčky do lóží po 5 nebo 6 místech. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí od 1.850 Kč do 8.850 Kč. Speciální nabídkou pak je omezený počet vstupenek za 2.350 Kč na afterparty s bohatým rautem a předpokládanou účastí Karla Gotta, Pavla Šporcla, Osmanyho Laffity a hlavních modelek přehlídky.

Vstupenky je možné objednávat již nyní na www.galavecer2015.cz s možností využít aktuální zvýhodněné nabídky, která platí jen pro prvních 50 % objednaných vstupenek z každé kategorie. Po objednání tohoto počtu si pořadatel vyhrazuje právo na zvýšení ceny.

Společnost CENTRAL GROUP zároveň garantuje, že 10 % z ceny každé prodané vstupenky půjde na konto Nadačního fondu pro zdraví dětí. Více informací o akci a možnosti objednání vstupenek naleznete na www.galavecer2015.cz.

Osmany Rodriguez Laffita

Osmany Rodriquez Laffita, kubánský couturier žijící v České republice, studoval na prestižní umělecké akademii San Alejandro ve svém rodném městě Havaně. Po úspěšném absolvování školy pracoval jako redaktor kubánského módního časopisu. Během 90. let sbíral zkušenosti u tak proslulých domů, jako jsou Versace či Kenzo. V září roku 1999 nastoupil na dráhu módního návrháře se svou vlastní značkou Osmany Laffita Couture.

Osmany prezentuje své kolekce v Paříži, New Yorku a Miami. Prestižní módní magazín Vogue En Espaňol ho vyznamenal nejlepším návrhářem při udílení cen „Designer‘s Choice Award“.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.