Seriály a filmy

18. října 2014 10:00

Gabriela Gabrielová

Osudný případ extrémního sexu, který se zvrhl v brutální znásilnění. V neděli!

Německé drama (2012) s lehce sexuálním podtextem nás vtáhne do souboje dvou prvotřídních právníků – ostříleného obhájce s reputací muže, který nikdy neprohrává, a jeho bývalé žačky, nyní žalobkyně, která se ujímá případu znásilnění. Koukejte se v neděli ve 22.40 na Primě.

Právnička Maria Schwadorf a její protivník a bývalý učitel právník Georg Actis se setkávají u soudu již podruhé. Tentokrát ale půjde o víc než jen o souboj spravedlnosti a zločinu. V sázce bude i Georova kariéra, neboť jeho klient – obžalovaný senátor Ertel zatáhne svého obhájce, právníka s neposkvrněnou kariérou, do případu mnohem dále, než by mu bylo příjemné a udělá z něj možného spolupachatele brutálního znásilnění.

Mladá učitelka ve školce Vivian miluje sex a nekonvenční sexuální hrátky a v rámci těchto her je ochotná zajít hodně daleko. Ovšem když se zaplete se senátorem Ertelem, netuší, jak osudné se jí toto setkání stane. Ertel překročí všechny meze a vybije si na Vivian své sadistické choutky. Ještě předtím ale zařídí, aby hotelový pokoj, ve kterém Vivian znásilní, zabookoval jeho přítel / právník Actis. U soudu se pak rozehrává choulostivé drama, při kterém vyplouvají na povrch zákulisní vztahy a propletence, které měly zůstat navždy utajeny.

Všimněte si…

  • Hlavní ženská hrdinka právnička Maria Schwadorf je na vozíčku, ale kamerou není nikdy zabíraná se shora a to ani ve scénách, kdy vede dialog se stojící osobou; kamera vždy zůstává v úrovni jejích očí. Naproti tomu Mariin oponent právník George Actis je velmi často zabírán zespodu, což zdůrazňuje jeho svrchovanost a dominanci. Nikdy se tak ovšem neděje ve scénách s Marií.
  • I precizním německým filmařům se do snímku vloudila chybička. Manželka obviněného senátora Ertela odchází od soudu v černém sáčku. Venku je ovšem znenadání fialové.
  • Režisér filmu Jan Ruzicka byl loni na televizním filmovém festivalu Baden-Baden nominován za tento snímek na Cenu publika.
  • Hlavní mužský herecký protagonista Hannes Jaenicke (hraje George Actise) se sice narodil v Německu, do svých deseti let ale vyrůstal v Pittsburghu v Pensylvánii. Zahrál si ve více než třech desítkách německých televizních filmů a seriálových epizod a kromě toho i píše (na svém kontě má dvě knihy). V posledních deseti let se rovněž zaměřuje na palčivé problémy týkající se životního prostředí a ochrany zvířat, o nichž točí populární dokumenty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.