Seriály a filmy

18. října 2014 10:00

Gabriela Gabrielová

Osudný případ extrémního sexu, který se zvrhl v brutální znásilnění. V neděli!

Německé drama (2012) s lehce sexuálním podtextem nás vtáhne do souboje dvou prvotřídních právníků – ostříleného obhájce s reputací muže, který nikdy neprohrává, a jeho bývalé žačky, nyní žalobkyně, která se ujímá případu znásilnění. Koukejte se v neděli ve 22.40 na Primě.

Právnička Maria Schwadorf a její protivník a bývalý učitel právník Georg Actis se setkávají u soudu již podruhé. Tentokrát ale půjde o víc než jen o souboj spravedlnosti a zločinu. V sázce bude i Georova kariéra, neboť jeho klient – obžalovaný senátor Ertel zatáhne svého obhájce, právníka s neposkvrněnou kariérou, do případu mnohem dále, než by mu bylo příjemné a udělá z něj možného spolupachatele brutálního znásilnění.

Mladá učitelka ve školce Vivian miluje sex a nekonvenční sexuální hrátky a v rámci těchto her je ochotná zajít hodně daleko. Ovšem když se zaplete se senátorem Ertelem, netuší, jak osudné se jí toto setkání stane. Ertel překročí všechny meze a vybije si na Vivian své sadistické choutky. Ještě předtím ale zařídí, aby hotelový pokoj, ve kterém Vivian znásilní, zabookoval jeho přítel / právník Actis. U soudu se pak rozehrává choulostivé drama, při kterém vyplouvají na povrch zákulisní vztahy a propletence, které měly zůstat navždy utajeny.

Všimněte si…

  • Hlavní ženská hrdinka právnička Maria Schwadorf je na vozíčku, ale kamerou není nikdy zabíraná se shora a to ani ve scénách, kdy vede dialog se stojící osobou; kamera vždy zůstává v úrovni jejích očí. Naproti tomu Mariin oponent právník George Actis je velmi často zabírán zespodu, což zdůrazňuje jeho svrchovanost a dominanci. Nikdy se tak ovšem neděje ve scénách s Marií.
  • I precizním německým filmařům se do snímku vloudila chybička. Manželka obviněného senátora Ertela odchází od soudu v černém sáčku. Venku je ovšem znenadání fialové.
  • Režisér filmu Jan Ruzicka byl loni na televizním filmovém festivalu Baden-Baden nominován za tento snímek na Cenu publika.
  • Hlavní mužský herecký protagonista Hannes Jaenicke (hraje George Actise) se sice narodil v Německu, do svých deseti let ale vyrůstal v Pittsburghu v Pensylvánii. Zahrál si ve více než třech desítkách německých televizních filmů a seriálových epizod a kromě toho i píše (na svém kontě má dvě knihy). V posledních deseti let se rovněž zaměřuje na palčivé problémy týkající se životního prostředí a ochrany zvířat, o nichž točí populární dokumenty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.