Plno lechtivých zajímavostí z říše zvířat se dozvíte v Prostřeno!

Jižní Morava, přátelští lidé, vínko, písničky? Ano, ale jak jste se mohli přesvědčit včera, taktizuje se na plné obrátky. Jak si soutěžící na jihomoravské baště pošmáknou dnes? Sledujte od 18 hodin na Primě Prostřeno!

Bude celkem pestrá, ale nyní se úkol týdne zaměří spíš na kvality hostitelské. Kdo připraví nejlepší uvítání?

Fantazii se meze nekladou: může to být welcome drink, chuťovky, hudba, masky a převleky, prostě něco, co hosty od začátku příjemně překvapí a dobře naladí.

Hraje se ve velkém, kdo ale nakonec vyhraje 50 000 korun? Jedna ze čtyř Moravanek nebo jediný muž, který ale vydá za dva a mezi ženami si to vyloženě užívá?

Sledujte Prostřeno! každý všední den od 18 hodin.

Pondělí: soutěživá Anna (29)

Mladá maminka Anička by si přála, aby do jejího znojemského bytu přišlo víc mužů, musí se však spokojit jen s jedním exemplářem. Vrásky jí dělá úkol týdne. Zmůže se na víc než na pár jednohubek s celerovou a krabí pomazánkou, servírovanou v mušli?

Tatarák trochu jinak by potěšil spíš vegetariány, i když obsahuje dochucovací ingredience jako tatarský biftek, je ale z lilku a brambor. V dýňové polévce je prý moc kari a bolehošťský řízek není řízek, nýbrž vepřový závitek se slaninou a kyselým zelím.

Šťouchané brambory vystydnou dříve, než je pozorná a občas i roztržitá a zmatená hostitelka donese ke stolu. Nepečený ostružinový dort je příjemným osvěžením po piplavé ruční práci u stolu.

Úterý: jednostrunný Pavel (38)

Pavlovi je uprostřed žen evidentně dobře. Jediný muž týdne vydá u stolu za dva, rád klade lechtivé otázky ze zvířecí říše. Pavel chce být vtipný a v úterý se mu to podaří, ke konci týdne je už ale poněkud monotónní.

Dámy uvítá jako Pavlínka a na chvíli se změní v jednu z nich. Jaký je pozorný hostitel kuchař? Zeleninový míchaný salát, hustá čočková polévka a znojemská roštěná s rýží sice nejsou nic extra, ale je to dobré jídlo, které se Pavlovi docela povede.

I když má předky z Itálie, do tiramisu dá klidně pomazánkové máslo. Ještě před dezertem však pozve soupeřky do znojemského podzemí, což je zajímavá i trochu strašidelná exkurze.

Středa: benjamínek Eva (19)

Nejmladší Evička překvapí tradičním menu s hovězím vývarem s nudlemi a játrovými knedlíčky, vepřovou s knedlíky a zelím a piškotovým „tvarohovým překvápkem“. Také tím, že neví, z jakého zvířete je hovězí a jaký rozdíl je mezi volem a býkem.

Pavlovo nemravné vtipkování má nakonec i osvětové poslání. Hostitelka má jemné chutě a moc nekoření a nesolí, soupeřky ji ale chválí jako šikovnou kuchařku, její pizza-závin má úspěch. Přesto se objeví výhrady: studené knedlíky, přeslazené zelí či vysušené maso. Přestože fotbalová fanynka Eva nepije alkohol, pozve hosty do pískovcového vinného sklípku. Znojmo, Znojmo, vidím tě dvojmo? Tak zlé to nebude, hosté se jen dobře pobaví a zapívají si.

Čtvrtek: slovácká hospodyně Dagmar (48)

Pracovitá Dagmar pozve hosty do prostorného a útulného domu s chovným jezírkem a nenechá nic náhodě. Úkol týdne vezme opravdu odpovědně a uspořádá folklorní přivítání v kroji, což ji jako stydlivou introvertku stojí něco přemáhání. A potom přijde pořádná bašta s „překládaným salátem“ a dalším vývarem, tentokrát s drobením a knedlíčky.

Dřevorubci dvou barev“ jsou dvojí maso se šťouchaným bramborem s pórkem – a jsou to porce pro dřevorubce. Nakonec připraví vlastní recept na jablka v kabátku se skořicí a ořechy a uspořádá květinovou zábavu. Bude to jednoznačný úspěch?

Pátek: rozesmátá Zdenka (39)

Květinářka Zdenka miluje kytky a taky zábavu, vůbec ale nejí syrovou zeleninu. Od pondělka se směje Pavlovým dvojsmyslným žertíkům, uvidíme, zda jí nedojde smích ve finále. Ale Zdena je těžká soupeřka. Hosty pozve do krásného domu a pečlivě se o ně stará.

Mohou se těšit na welcome drinky, rostbíf s domácím pečivem, bramboračku v chlebu, grilované kuřecí špízy a brambůrky na rozmarýnu a smetaně. S moučníkem si dá poslední kuchařka opravdu hodně práce, řezy s kávou a vanilkou mají několik vrstev. I poslední den se ale vede tvrdá hra, kritizuje se kdeco a neplatí vůbec nic – snad jen, že jedna a jedna jsou dvě.

Kdo dostane na jihu Moravy nejvíc bodů a stane se hostitelem týdne? A kdo si odnese multifunkční troubu za nejoriginálnější přivítání? Uvidíte v dalším pořadu Prostřeno! od pondělí do pátku vždy od 18 hodin na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.