Pohádkový thriller ve vtipném kabátě Sedmero krkavců si užijte v pátek na Primě

Sedmero krkavců - upoutávka

Režisérka Alice Nellis vzala klasickou pohádku Boženy Němcové Sedmero krkavců a přepsala příběh na svěží pohádkový filmeček pro celou rodinu. Nechybí v něm dramatické a děsuplné momenty, ale ani vtipné dialogy, nádherné kostýmy, skvostné záběry přírody a páni herci, co opravdu umějí hrát.

Ten temný příběh známe všichni. Vesnická pekařka, která spolu se svým mužem vždy toužila po dceři, jednou v návalu vzteku proklela svých sedm synů a oni se proměnili v černé krkavce. V pekařově domku se pak skutečně narodí dceruška, ale matka se trápí kvůli synům, které vlastní kletbou ztratila. Dceři Bohdance (Martha Issová) rodiče nic neříkají, ale ona se stejně pravdu nakonec dozví. A v den svých 18 narozenin se rozhodne bratry hledat a zachránit.

Její odhodlání ji zavede k čarodějnici, která dá dívce radu. Bohdanka musí vlastnoručně natrhat kopřivy, utkat z nich plátno a z něj ušít pro každého z bratrů košili. Přitom však nesmí promluvit ani jediné slovo. Jenže do cesty se jí zaplete roztomilý princ, svatba, miminko a zlá královna. Podaří se Bohdance bratry zachránit a neztratit přitom holý život? Brrrr! Ještě, že jsme v pohádce.

Novou pohádku Sedmero krkavců (2015) si užijte v pátek ve 20.15 hodin na Primě!

Příliš stará???

  • Alice Nellis nechala ve filmu vyřádit své dvě oblíbené herečky Marthu Issovou (Bohdanka) a Sabinu Remundovou (královna). U druhé jmenované šlo o stoprocentní trefu do černého. Remundová zahrála bachratou žlučovitou královnu opravdu skvostně.
  • Zato obsazení Marthy Issové může pro někoho vypadat jako šlápnutí vedle. Bohdance je podle předlohy 18 let a na Issové je už zkrátka trochu vidět že jí je přes třicet. Režisérka se problému vyhnula, když obsadila věkově odpovídajícího prince (třicetiletý Lukáš Příkazský)
  • Naproti všem kritikům stojí fakt, že Nellis potřebovala do role Bohdanky stoprocentní herečku. Zejména ve střední pasáži, kdy nesmí Bohdanka mluvit, aby zachránila bratry, herečka jen mlčí a hraje. Tady prostě nestačí jen hezká tvářička a spousta střihů. Martha Issová navíc patří mezi nedostatkové zboží ženských komiček.

Zkrkavčete!!!

Tímto slovem zakleje Jana Hlaváčová své syny v krkavce. A to v původní televizní pohádce z roku 1993, kde si zahrála pekařku a Radoslav Brzobohatý otce – pekaře. Režíroval Ludvík Ráža. V roli zlé královny excelovala Ivana Chýlková, zákeřného sluhu Chrta hrál Boris Rösner a krásného prince modrooký Michal Dlouhý. Šlo o velmi temný příběh, a když se objevil jako hlavní program na Štědrý večer, řada rodičů byla tehdy upřímně zděšená.

Víte, že…

  1. Martha Issová trhala při natáčení kopřivy bez rukavic, takže puchýře na jejích rukou jsou autentické?
  2. Film obsahuje hodně leteckých a jeřábových záběrů. Točilo se na zámku Zvíkov, v jižních Čechách, ale také na Slovensku. Konkrétně v západních Tatrách, kde se nachází vesnička Zuberec s krásným dochovaným skanzenem.
  3. Kvůli filmu Sedmero krkavců prolomila osmileté ticho zpěvačka Marika Gombitová, když nazpívala úvodní píseň k filmu.

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.