Seriály a filmy

11. prosince 2014 20:00

Gabriela Gabrielová

Pojďte v neděli na Pláž. Co jste o Leovi nevěděli?

S Pláží přichází průlomový film Leonarda DiCapria: zjistěte, co jste o Leovi nevěděli! Film Pláž můžete na Primě sledovat už v neděli ve 22:45. Předtím si připomeňte jednu z nejzajímavějších hollywoodských kariér poslední doby.

Kultovní snímek Pláž od režiséra Dannyho Boyla (Trainspotting, 28 dní poté, Milionář z chatrče, Sunshine) v roce 2000 oslovil nejednoho člena právě dospívající generace.

Jeho zápletka řešila cestu svobodomyslného cestovatele Richarda (Leonardo DiCaprio) světem, až nakonec narazil na skrytou oázu – tajnou komunitu podobně smýšlejících lidí, ukrytou na nepoznaném ostrově.

"Ráj na Zemi..."

Nakonec vše dopadlo trochu jinak než společným kopulováním v rámci dokonalé utopie. Pláž však nebyla jenom morálním příběhem plným exotiky, sexu a násilí, ale spolu s Titanikem i dalším stvrzením talentu Leonarda DiCapria.

Právě kvůli ní a Titaniku byl tenhle dříč v několika následujících letech (zvláště mezi muži) podobně neoblíbenou ikonou, jako donedávna Robert Pattinson ze Stmívání. Jenže na rozdíl od Pattinsona se DiCaprio časem vyprofiloval v jednoho z nejtalentovanějšího herce své éry.

Poznejte ho v našem výběru zajímavostí ze stránky, kterou jste (možná) neznali.1) Jeho otec byl kreslíř komiksů. 2) První role, kterou zaujal producenty, byla v hororu Critters 3 (1991). 3) Od třinácti let se zná s Tobeym Maguirem (původní Spider-Man). 4) Teprve měsíc před premiérou Titaniku se odstěhoval od své matky. 5) Jako dítě trpěl obsesivně-kompulzivní poruchou.6) Je velkým propagátorem ekologického přístupu k přírodě, sám řídí výhradně elektromobily. 7) V roce 2005 byl těžce zraněn na hlavě po úmyslném zásahu baseballovou pálkou, kterou třímala jistá modelka Aretha Wilson. Ta se k činu doznala a v roce 2010 za něj byla odsouzena na dva roky do vězení...8) Je trojnásobným držitelem Oscara, devíti Zlatých glóbů i cen BAFTA. Mimo jiné. 9) Jeho filmografie po roce 2000 čítá detektivku (Skrytá identita), akční film (Krvavý diamant), životopisný film (Letec), horor (Prokletý ostrov), sci-fi (Počátek), western (Nespoutaný Django) i literární romanci (Velký Gatsby). Mimo jiné. 10) Nikdy profesionálně nestudoval herectví...

(lol)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.