Seriály a filmy

11. října 2018 09:49

Policajt v Beverly Hills aneb zářný start Eddieho Murphyho

Eddie Murphy byl showman už od dětství. Režiséři si brzy všimli jeho komického talentu. A už třetí Murphyho film Policajt v Beverly Hills z něj udělal superstar. Psal se rok 1984 a celý svět se bavil, jak jeho černošský polda z Detroitu rozčeřil zasmrádající vody policejního sboru ve snobském Beverly Hills.

Policista Axel Foley (Eddie Murphy), který pracuje na okrsku v Detroitu, je nadšený, když ho přijede navštívit jeho nejlepší kamarád Mikey (James Russo). Mikey totiž pracuje v Kalifornii a s Axelem se dlouho neviděli. Jenže zanedlouho je Mikey zavražděn přímo před Axelovýma očima. Axel pronásleduje vraha jménem Zack (Jonathan Banks) zpět do Beverly Hills.

Chce za každou cenu vypátrat, proč musel být Mikey zabit. Pomocí kamarádky Jenny Summersové (Lisa Eilbacher) se dozvídá, že Mikeyho vrah Zack pracuje pro jistého Victora Maitlanda (Steven Berkoff). Je to významný vlastník výtvarné galerie, ovšem umění je jen zástěrka pro Maitlandův skutečný byznys drogového krále.

Axelovi, který v Beverly Hills připomíná trochu veselého slona v porcelánu, dělají nechtěné parťáky bílí a trochu neprůbojní detektivové Rosewood (Judge Reinhold) a Taggert (John Ashton) z Beverly Hills. Ve skutečnosti byli na Axela nasazení, aby ho hlídali. Ale tahle trojice v průběhu filmu vytváří téměř dokonalé komické trio. Tihle tři dělají svoji záslužnou práci, když chtějí dostat do vězení drogového bosse Maitlanda a jeho nájemného zabijáka Zacka. A diváci se u jejich akčně komických eskapád skvěle baví.

Zpátky ke kořenům! Slavná akční krimikomedie Policajt v Beverly Hills vám nesmí uniknout! Dívejte se v pátek ve 22.40 na Primě.

Těšte se na:

  • Svižnou komedii plnou akce
  • Dynamický osmdesátkový soundtrack
  • Krásné lokace ve slunné Kalifornii

7x o filmu Policajt v Beverly Hills:

  1. Jestli se něco opravdu vyplatilo, tak tenhle film. Natočen byl za 14 milionů dolarů, ale celosvětově utržil 316 milionů. Dolárky se jen hrnuly a tvůrcům bylo jasné, že Eddie Murphy bude jméno, které prodává.
  2. Před natáčením nikdo tomuto snímku příliš nedůvěřoval. Asistentka režie si dokonce změnila v titulcích jméno z obavy, že film bude propadák. A když nabídli režii Martinu Brestovi, hodil si čtvrťákem, jestli má nabídku přijmout. Z Policajta v Beverly Hills se stal obrovský hit. A režisér si nechal onen čtvrťák zarámovat. Hádejte, jestli někdo zná skutečné jméno té asistentky režie? Nezná, ale film s originálním názvem Beverly Hills Cop zná skoro každý!
  3. Autor příběhu Danilo Bach měl příběh o mladém poldovi z Detroitu napsaný od roku 1977. Natáčení se uskutečnilo až o šest let později.
  4. Tvůrci vymysleli pro natáčení jakýsi vyhledávací a sledovací systém jako předchůdce GPSky. Jenže podobný systém v době, kdy se točilo, neexistoval. Byl to čirý výplod fantazie.
  5. Bylo jasné, že dvojice detektivů Rosewood a Taggert mezi sebou musí mít opravdu dobrou chemii, aby dokázali zahrát komické scény. Při castingu si tvůrci dlouho mezi herci vybírali. Líbili se jim Judge Reinhold a John Ashton. A tak jim nechali zaimprovizovat situaci, kdy dlouholetí manželé jen tak konverzují. Oba herci se začali bavit o mase na vaření. Na základě ní dostali své role. Scénka s masem se dostala dokonce i do filmu. A z Rosewooda a Taggerta se stali neodmyslitelní Axelovi parťáci i v dalších pokračováních filmu.
  6. Celkem byla natočena ještě dvě další pokračování Policajta v Beverly Hills. Čtyřka se chystá na rok 2020.
  7. Skvělá hudba k filmu pochází z dílny skladatele Harolda Faltermeyera. O dva roky později skládal hudbu k filmu Top Gun s Tomem Cruisem.

Režie: Martin Brest Scénář: Daniel Petrie Jr. Kamera: Bruce Surtees Hudba: Harold Faltermeyer Hrají: Eddie Murphy, Judge Reinhold, John Ashton, Lisa Eilbacher, Ronny Cox, Steven Berkoff, James Russo, Jonathan Banks, Stephen Elliott, Gilbert R. Hill, Art Kimbro, Bronson Pinchot Rok uvedení: 1984


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.