Seriály a filmy

5. ledna 2016 21:00

Gabriela Gabrielová

Polopravdy a mýty o podnikání

Myslíte si také, že k tomu abyste mohli úspěšně začít podnikat, potřebujete větší finanční obnos, geniální nápad a navíc musíte mít samozřejmě v malíku i složitou administrativu, s tím spojenou?

To ale není tak úplně pravda! "Samozřejmě záleží na oboru, který si pro své podnikání zvolíte, ale ve většině případů, jsou tyto výroky postaveny na vratkých základech." Tvrdí jednatel společnosti COMEFLEX CONSULTING, pan Libor Hraba. Tato společnost již celých 15 let pomáhá podnikatelům a živnostníkům se startem podnikání a má na svém kontě již více jak 3500 spokojených zákazníků. V České republice se tak jednoznačně řadí mezi přední autority v tomto oboru. Pojďme tedy, společně s odborníky, otřást základy těchto mýtů a vidíme, co z nich nakonec zbude.

Mýtus o tom, že nejde začít podnikat bez nekřesťanského kapitálu v kapse, již pěknou řádku let žije vlastním životem. To ovšem není pravda! Pokud má člověk představu o tom, co chce dělat a zároveň to umí dělat dobře, tak skutečně může začít. Například umí li dobře pokládat parkety, tak si může zřídit živnostenské oprávnění na podlaháře a bez větších obtíží začít s pokládkou parket nebo třeba lina. Na to přeci nepotřebuje žádné zvláštní prostředky, které by někdo neměl. Do začátku potřebuje jen nějaké základní nářadí a pár drobností. To jsme ale, co se nákladů týče, stále v řádu tisícovek. Abychom se ale s náklady drželi při zemi, nemusíme být zrovna řemeslníkem. Podobně je tomu i v řadě jiných oborů a často se dá začít i takřka na nule, hlavně v případě vzdělaných, kvalifikovaných či jinak zkušených lidí.

Problém se složitou administrativou může nastat, narazíte li na neochotného úředníka. Ani to ale není nepřekonatelná bariéra. Veškeré potřebné informace dnes již naleznete volně na internetu. Pokud se tím ale opravdu nechcete zabývat, rozhodně nemusíte. Existuje nespočet společností, které Vám zařídí firmu dle vašich představ na klíč, bez zbytečných průtahů a komplikací. Díky poměrně značnému konkurenčnímu tlaku v tomto odvětví můžete navíc tuto i spoustu souvisejících služeb, pořídit za téměř symbolické ceny. Zároveň ale pan Hraba upozorňuje na reálná rizika, spojená hlavně s poskytováním sídel od neprověřených zdrojů a nabízí bezplatnou konzultaci pro všechny čtenáře v online poradně.

Rychle prorazit s geniálním nápadem a zbohatnout se poštěstí asi tak setině, spíše ale jen tisícině lidí. Bylo by naivní myslet si, že když mám dobrý nápad a začnu podnikat, tak se budu za 14 dní válet v miliónech. Aby byl v podnikání člověk úspěšný, nemusí přijít už prvoplánově s něčím geniálním. Nemusí přeci nutně vymyslet Facebook, být zakladatelem rezervačního portálu Booking.com, nebo vynalézt raketový motor poháněný vodou. O tom, to zkrátka není. Na podnikání lze nahlížet i jako jen na odlišnou formu zaměstnání, kdy se vykonávají běžné a normální činnosti. Rozdíl je v tom, že má člověk téměř absolutní svobodu v tom co a jak dělá. To se ale částečně vyvažuje vyšší mírou odpovědnosti a rizika.

K tomu abychom mohli začít úspěšně podnikat se tedy nemusíme perfektně orientovat v administračních postupech pro založení společnosti, nepotřebujeme ve většině případů horentní sumy do začátku a ani převratný nápad, který změní svět. Podnikání tedy není privilegiem bohatých ani geniálních lidí. Co přesně brání v podnikání Vám? Napište nám!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.