Seriály a filmy

12. července 2015 07:00

Petra Kloidová

Porthos se vrátí do svého dětsví plného chudoby

Britský seriál Tři mušketýři pokračuje v pondělí pátou a šestou epizodou s názvem Návrat domů a Vyhnanci. Porthos se vrací vysloveně na místo činu. Tedy do svého krutého dětství. Stejně jako se zjeví nečekaně matka krále Ludvíka.

Porthos se nezalekne ničeho. Tedy v případě, že se neptáte na jeho osobní záležitosti. Ty si už dlouho sune do kolonky "tabu". O jeho životě vědí málo i jeho kolegové mušketýři. Aramis společně s Athosem znají jen základ příběhu, který byl částečně prozrazen už ve třetím dílu.

Matka Porthose je otrokyně dovezená v okovech z Afriky. Sám Porthos netuší ani tak základní věc, jako je den jeho narození. Možná proto je pro něj život u mušketýrů tak důležitý. Je to jeho rodina, kterou nikdy nezažil. Dětství totiž prožíval v tzv. "Kruhu zázraků", nebezpečné části Paříže, kam se uchylují zloději a zločinci. Zde vyrůstal i Porthos, a v pátém díle se do své minulosti, kterou opustil bez rozloučení, musí vrátit.

Porthos se vrací do svého dětství

Porthos se totiž na začátku epizody probouzí po vlastní narozeninové oslavě po boku mrtvého mužského těla. To, že si na nic nepamatuje, není u tohoto mušketýra žádná novinka, bohužel mu mrtvý muž pořádně zavaří. Porhos je chycen červeným strážcem a je za vraždu odsouzen k trestu smrti. Jenže ještě před tím, než jeho potrestání přijde na řadu, je zachráněn zloději a odveden do nebezpečného „Kruhu zázraků“, kde velí Charon. Zároveň je to místo, kde vyrůstal sirotek Porthos. Porthos se zde setkává nejen se svými starými přáteli, ale i se svou bývalou láskou. Všechno je ovšem jinak, než ve chvíli, kdy Kruh zázraků kdysi opouštěl. Mušketýři budou mít tentokrát co dělat, aby dokázali nevinu Porthose.

Sedmý díl Tří mušketýrů bude plný překvapení. Tentokrát však nezaskočí mušketýry, ale hlavně nevycválaného krále Ludvíka XII. Králova lovecká výprava je vyrušena náhlým objevením se Ludvíkovy vyhoštěné matky, Marie Medicejské. Ta byla vyhnána, když usilovala o Ludvíkův trůn. Nyní předstírá, že je její život v nebezpečí.

Tři mušketýry uvidíte na Primě v pondělí ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.