Seriály a filmy

20. července 2015 12:00

Gabriela Gabrielová

Praštěná rodinka na horách aneb Homolka a tobolka

„A budeš klečet!“ Legendární věta by se dala použít jako motto posledního dílu o rodině Homolkových, který se tentokráte odehrává během zimních prázdnin ve Špindlerově Mlýně. O jakou šlamastyku půjde tentokrát? Pojďte se s námi zasmát nad komedií Homolka a tobolka v úterý ve 20:15 u nás na Primě!

Zasloužená dovolená, konečně. Heduš, Ludánek, jejich synové a babička s dědou se vypraví na krkonošskou rekreaci do zotavovny Radost. Kluci se naučí lyžovat a dospělí se nadýchají čerstvého ovzduší bez rodinných hádek – připlatili si totiž za dva pokoje. Jenže povídali, že mu hráli. Ještě se ani neubytují a už jsou přepadeni dvěma rodinami, které se neznají, ale přesto jim byl přidělen společný pokoj. Žadoní o výměnu.

Nešťastné náhody přibývají jedna za druhou. Kulturní referent div neuhoří, máma s tátou se málem utopí ve vlastním pokoji a dojde i ke ztrátě dědovy peněženky v momentě, kdy se rodinka chtěla pořádně rozšoupnout a užít si peníze, které obdrželi za výměnu pokojů.

Nejlepší hlášky

Homolková: „A dlouho spát nebudeme, to by byla věčná škoda.“ Homolka: „Prosim tě, jaká škoda?“ Homolková: „No škoda, spát můžeme doma, zadarmo, tady ať si za ty prachy něco užijeme, ne?!“

Jedno z dvojčat: „A něco ti řeknu, děda má poměrně čistý nohy!“

Homolka: „To přeci každej civilizovanej člověk ví, že když tluče a někdo na něj zatluče, že na něj tluče proto, aby netlouk!“

Homolková: „Co říkáš tomu panorámatu?“ Homolka: „To je žrádlo!“Homolková: „No a co až budeme nahoře, to teprve budou panorámata!“

Homolková: „To je úplnej palác, viď?“ Heduš: „No bodejť babi, za ty prachy nás přece nešoupnou do chatrče!“

Zajímavosti z natáčení

  • Helena Růžičková se vsadila s kameramanem Miroslavem Ondříčkem o bednu šampaňského, že ji Jiří Hrzán přenese v náručí přes celý parket. Herec to zvládl dokonce v obou směrech a Miroslav Ondříček musel na nákup. Rudé právo pak otisklo, že se při natáčení herci koupali v šampaňském. Růžičková to uvedla na pravou míru: „Tak to ale nebylo, my jsme se v tom nekoupali, my jsme to všechno vypili.“
  • Štáb během natáčení bydlel ve Špindlerově Mlýně, jen Jiří Hrzán s Helenou Růžičkovou dojížděli do Prahy na divadelní představení. Fungovali jako poslíčci. Manželka Jiřího Šebánka po nich poslala dokonce i kotlety, tři stovky kapesného a čistou košili.
  • Iva Janžurová byla v době natáčení těhotná. Přesto se nebála a neodmítla scénu, ve které se učí na lyžích.

Nenechte si ujít Josefa Šebánka, Marii Mottlovou, Helenu Růžičkovou, Františka Husáka, Ivu Janžurovou a Jiřího Hrzána v nezapomenutelné komedii Homolka a tobolka u nás na Primě v úterý ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.