Seriály a filmy

14. června 2013 11:04

Markéta Zídková

Překvapení pro Jana Krause. Michal David si pro jeho show vymyslel cenu

Jaké to je mít slavného otce, být na kordy se státem a zářit na nebi pop music tři desetiletí? To se dozvíme dnes večer v Show Jana Krause – hosty totiž budou herečka a hudebnice Jenovéfa Boková, dcera Johna Boka, slovenský podnikatel Martin Daňo a zpěvák Michal David. Na Prima family dnes ve 22. 20

Michal David předal Janu Krausovi cenu za pořad Show Jana Krause. „Já mám váš pořad moc rád, já se na vás pravidelně dívám, tak jsem si řekl, že vám dám cenu," vysvětlil Michal David.

Moderátor se zajímal, proč má Michal David brýle. „To není frajeřina, já mám slabý zánět spojivek," objasnil host. „Aha, tak já jsem si říkal, že jestli to je frajeřina, tak že to zase taková frajeřina není," podotkl moderátor. Probrali spolu Michalovy muzikály a kromě jiného také ten nejnovější, Mata Hari. „Je to takové swingové, pěkné to je," popsal David.

„Vy jste takovej moc aktivní. Vy se ani nejmenujete vlastně Michal David, ale Vladimír Štancl. Proč jste si změnil jméno?" vyptával se moderátor. „Když jsme začali jezdit do ciziny, tak to jméno bylo špatně vyslovitelné," vysvětlil host. „Jaké byste mi navrhl umělecké jméno, kdybych se vrhnul do popu?" zajímal se moderátor. „Vy máte skvělé jméno do showbyznysu! Tak třeba Jan K.," navrhl Michal David.

Za úspěchem stojí chyba

Pak na červenou pohovku usedla herečka a hudebnice Jenovéfa Boková, dcera Johna Boka. „Tatínka pozdravujte, my se trochu známe a taky pozdravujte maminku, známou výtvarnici," pronesl na úvod moderátor. Podívali se spolu na ukázku z nového filmu Revival, kde Jenovéfa hraje. Jenovéfa vysvětlila, že za její charakteristický hlas může nedomykavost hlasivek. „Kvůli tomu jsem byla u přijímaček na DAMU zpruzena," prozradila. „Housle dělám odmalička, od šesti let, a hraní mě taky baví," zamyslela se nad svým zaměřením Jenovéfa. „Vy jste už hrála v řadě filmů," nadhodil moderátor. „Revival je asi moje největší role. Hrála jsem taky v Hořícím keři a nebo v Občanském průkazu," prozradila Jenovéfa.

Papiňák

„Co máte po tatínkovi?" chtěl vědět moderátor. „Já jsem vždycky chtěla být vstřícná a vyrovnaná po mamince a jsem výbušná a žárlivá po tatínkovi," přiznala se Jenovéfa. Jenovéfa prozradila, že svému otci říkali někdy doma Boku. „Hlavně když jsme naštvaní, tak říkáme, ty jo, Bok zase udělal tohle nebo támhleto. Ježiš, ten mě zabije, až tohle uvidí," vyděsila se Jenovéfa. „S vámi bych se tedy příště radši sešel u studny," reagoval moderátor na to, když Jenovéfa požádala poněkolikáté o sklenku vody.

Show Jana Krause: Lezou si někdy bratři Adam a David Krausovi na nervy?

Poslední hostem byl Martin Daňo. „Abych vás představil: vy děláte na Slovensku takové věci, že třeba jdete na úřad, točíte je, zatímco oni s vámi vyřizují nějakou agendu, tvrdí vám, že se to nesmí, vy tvrdíte, že ano, a takhle různě tam na Slovensku úřady a státní správu zlobíte. Pak máte také doménu smer.sk, pak jste založil agenturu GINN," představoval hosta moderátor. „To měla být taková agentura zabývající se investigativní žurnalistikou," vysvětloval Martin, který momentálně žije v Rakousku a věnuje se podnikatelským aktivitám v rámci svého oboru – jako počítačový expert. „Aby na vás slovenské úřady nemohly?" vyptával se moderátor.

„Když jsem se díval na YouTube na vaše videa, chce to odvahu. Všude vám říkali, vypněte to, ale vy jste se s nimi dohadoval, že to není protizákonné," rozebíral to moderátor. „Ale teď už změnili zákon, je sice povolené to všechno natáčet, ale nesmí se to zveřejňovat. Každý by chtěl totiž pracovat v ústranní, ve stínu, aby na něj nebylo vidět. Svévůle úřadů a úředníků je někdy neuvěřitelná. Ale dnes proběhla na Slovensku zpráva, že jsme před časem napadli jednu veřejnou soutěž, kde šlo o miliardu korun. A ta soutěž byla na základě té naší aktivity zrušena. Takže z toho mám dobrý pocit," popsal pan Daňo.

EXTRA: Vzpomínky na Krausovic rodinnou pohovku

„Zaujalo mě také, že jste kromě dalších svých aktivit vytvořil databázi mrtvých," zajímal se moderátor. „Sbíráme údaje ze hřbitovů. Má to takový efekt, že na web, kde evidujeme 100 miliónů mrtvých osob, se přidruží takové informace, které se týkají např. nabídky testů DNA," vysvětloval host. Daňo prozradil, že žije sám. „I kdybyste mi tady dnes předložil ženu, která by byla nejhezčí, nejideálnější a s nějakým certifikátem, tak bych vám poděkoval a obešel ji," vysvětlil pan Daňo a pak dodal, že nejdříve je třeba udělat pořádky na Slovensku a pak že bude myslet na soukromí.

Otevřeli spolu téma, že Martin Daňo vlastní už několik let doménu jankraus.com. „Vidíte, tady to mám úředně, prodal mi ji nějaký pan Jan Kraus za 70 000 korun. A jelikož vám vždy tady lidi dávají dárky, tak já vám taky jeden věnuji. Buď vám dám doménu jankraus, nebo smer.sk. Tak si vyberte," nabídl pan Daňo. „To je ale hnusný rozhodování. Vybrat si buď doménu Kraus, nebo smer. To je jako křišťál a bahno," ukončil debatu moderátor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.