Seriály a filmy

7. února 2019 18:00

Markéta Škorňová

Premiéra posledního filmu Liama Neesona zrušena kvůli rasismu: Za vše může hercův výrok, že chtěl zabít černého bastarda

„Nejsem rasista, za to, co jsem dělal, se stydím a ještě teď nevěřím, že jsem o tom mluvil s novinářem,“ řekl oblíbený herec Liam Neeson, kterého v posledních dnech pěkně potrápilo přiznání, které učinil v rozhovoru pro britský server The Independent. Redaktorovi se přiznal, že poté, co jeho známou nedávno znásilnil muž černé pleti, byl tak vzteklý, že měl sám chuť zabít "nějakého černého bastarda“.

Oblíbený britský herec, kterého mnozí z nás znají z filmů Láska nebeská, Star Wars nebo Schindlerův seznam, právě propaguje svůj film Mrazivá pomsta, ale jak se zdá, nezačal zrovna dobře. Redaktorovi britského serveru The Independent se totiž v rozhovoru přiznal, že jeho dobrá známá byla nedávno znásilněna černochem a on sám byl pár dní natolik vytočený tím, co se stalo, že „pobíhal po ulicích, vyhledával konflikty a chtěl zabít nějakého černého bastarda,“ uvedl v rozhovoru.

Herec okamžitě dodal, že se za své jednání stydí a také obdivuje svou známou, jak statečně se s hrůzným zážitkem dokázala vyrovnat. „Bylo to hrozné, hrozné. Když se nad tím zpětně zamyslím, že jsem tohle udělal a nikdy jsem to nepřiznal a teď to říkám novináři. Chraň bůh! Je to strašné. Ale vzal jsem si z toho ponaučení. V jeden moment jsem si řekl: 'Co to ku*va děláš?,“ sypal si zpětně popel na hlavu Neeson.

Jenže jak se zdá, pusa na špacír jeho novému filmu zrovna moc nepomohla. Slavnostní premiéra snímku v New Yorku byla na poslední chvíli zrušena, právě kvůli výrokům slavného herce. „Nejsem rasista, naopak se snažím o tomto tématu veřejně mluvit,“ řekl Neeson.

Lidé se okamžitě rozdělili do dvou táborů - těch, kteří výroky herce kritizují a těch, kteří se ho zastávají. Mezi zastánce Neesona patří například fotbalista Liverpoolu John Barnes, který má s rasistickými urážkami vlastní zkušenosti. „My všichni jsme neuvědomělí rasisti,“ řekl pro rádio BBC.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.