Seriály a filmy

29. května 2015 12:00

Gabriela Gabrielová

Přetrvá láska mezi princem a obyčejnou holkou? Princ a já 2

Dánský následník trůnu princ Edvard se na univerzitě v Americe zamiloval do studentky medicíny Paige. Přesvědčil ji, aby se vzdala kariéry lékařky a usadila se s ním v Evropě. Zasnoubený pár připravuje svatbu, když v tom se ukáže, že si princ bude muset vybrat. Buď jeho láska, nebo královská koruna.

V moderní pohádce Princ a já 2 z roku 2006 čeká na urozeného prince Edvarda (Luke Malby)a jeho snoubenku Paige (Kam Heskin) těžká zkouška. Edvardův zadlužený a nenávistný strýc Albert chce přičuchnout ke královským penězům, a tak těsně před svatbou vytáhne prastarý zákon, který dánským královským potomkům zapovídá oženit se s neurozenou osobou. Ve skutečnosti chce Albert docílit jediné věci: rozeštvat šťastné milence a místo sympatické Paige nastrčit svoji dceru princeznu Kirsten.

Dvorního života znalá Kirsten začne strojit léčky, které mají oblíbenou Paige zesměšnit. Při lekcích dánštiny naučí Paige slova, která se rozhodně nehodí pro královskou slavnostní večeři. Daruje jí šaty napuštěné štiplavým pudrem, takže Paige se musí neustále škrabat, jako když má blechy, až shodí sochu. Všechny takové přešlapy ovšem s gustem rozmázne bulvární tisk a Paige nejen v očích Edvarda ztrácí body. A i když nakonec Američanka odhalí, že za její trapasy může proradná Kirsten, napětí mezi snoubenci se stupňuje. Rozejdou se navždy? Vyhraje boj o prince Kirsten? Nebo zvítězí láska a my se dočkáme happy endu jako ve správné pohádce?

Skvělý oddychový romantický film Princ a já 2 si pusťte v pátek ve 20:15 na Primě!

5 x o filmu

1. V obsazení dvojky došlo oproti úspěšnému filmu Princ a já k přeobsazení hlavní role dívky Paige.

2. Scény, které mají zobrazovat Dánsko, se točily na několika místech v Čechách. Pozorný divák pozná Příbram, Prahu, Hořovice nebo Dobříš. Produkce najala i řadu českých herců do vedlejších roliček. Zahlédnete Lenku Termerovou, Dášu Bláhovou, Andreu Verešovou či Petru Němcovou.

3. Amerického diváka to netrkne, ale Čechy možná pobouří, že v „dánských“ sekvencích uvidí české vlaječky či český státní znak na budovách, české SPZ na autech anebo české nápisy. Kdo je hnidopich, může si počítat, kolik jich najde. Poliklinika, Oděvy, Nová kolekce….

4. Princ a já 2 ale určitě pobaví fanoušky romantických filmů, ve kterých obyčejný člověk (většinou krásná dívka) objevuje velký svět u dvora. Tento film je tak bratrancem všech Pretty Woman, Deníků princezny a variací na pohádku o Popelce.

5. Těšte se na postavu komorníka Sorena (Johnatan Firth). Paige má rád, fandí jí a chce, aby to byla právě ona, kdo se provdá za dánského následníka trůnu.

Česko ve filmu

Fotogenická a historická Česká republika poměrně často hraje v různých zahraničních filmech.Pocit „to-je-mi-nějaké-povědomé“ budete mít určitě u těchto filmů:*Amadeus * Nesnesitelná lehkost bytí *Mission: Impossible * Bídníci * Casino Royale *Wanted * Blade 2 * Agent bez minulosti * Iluzionista * Borgiové * Edit Piaf *Spy Game * Duna * Hartova válka *

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.