Seriály a filmy

17. dubna 2015 07:00

Gabriela Gabrielová

Prima hodinka: Pořiďte babičce a dědečkovi COOL dárek. Tablet! Budou zdravější

Moderní technologie jsou nejen stále dostupnější, ale také jednodušší. Je čas zpřístupnit je i starší generaci. Pro seniory je internet a přístup na sociální sítě mnohdy jediným kontaktem se světem. Sami si ale tablet nebo počítač nepořídí. Takže je to na nás.

Věřte, že i když se vaše babička nebo dědeček budou zprvu zdráhat, uděláte jim radost. Brzy pochopí, že díky sociálním sítím mohou komunikovat se svými nejbližšími, i když žijí daleko, anebo, jak už to bývá, nemají čas na návštěvu.

Jako 90letá paní Božena, které vnuk koupil tablet a zřídil jí účet na Facebooku. "Já ho nejvíc používám na psaní. Dceru i vnučku mám v Americe, takže můžeme být v denním kontaktu."

" Senioři mají nejprve hodně obav. Bojí se, že je někdo přes FB bude obtěžovat, netuší, kam se dostanou, kam kliknou, jestli to nelze zneužít, ale pokud tyto obavy překonají, jsou vděčnými uživateli. V ČR je v současnosti zhruba 150 tisíc profilů lidí starších šedesáti let," říká konzultantka sociálních sítí Eliška Vyhnánková.

"Seniorům se internetu líbí možnost poslechu písniček z jejich mládí a také je zajímají rady do života," dodává Marek Nebesář, manažer internetových projektů pro seniory.

A co kromě zábavy takový tablet nebo počítač starším lidem přinese? Zahraniční průzkumy říkají, že ti, kteří používají internet a sociální sítě se těší velmi dobrému zdraví. Díky komunikaci se světem jsou na tom dobře psychicky a protože stále zaměstnávají mozek, mají velmi dobré kognitivní funkce.

Podívejte se na reportáž a rozhovor se specialistkou:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.