Prima vrací divákům oblíbenou televizi. Programy Prima a Prima COOL nově vysíláme také v HD!

1. 8. 2013, krátce před jedenáctou hodinou, se na obrazovce hlavního programu skupiny Prima group znovu objevil název Prima a zmizel přídomek „family”. Důvod je prostý. Vracíme divákům značku, na kterou byli léta zvyklí.

Se změnou přichází také významný technologický posun. Prima a Prima COOL vysílá od 1. 8. 2013 v nativním HD rozlišení.

Nechte se naladit a uvidíte ještě víc než dosud! Nejen proto, že mezi vás míří největší hvězdy českého showbyznysu ve VyVolených, ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT, QI, Cestách domů a dalších stěžejních projektech skupiny Prima. Ale také proto, že vám do domácností nově posíláme také HD signál. A to jak u televize Prima, tak u kanálu Prima COOL.

„Všechny pořady, které vyrábíme nebo nakupujeme v HD rozlišení, se tak k divákům dostanou v té nejvyšší možné kvalitě, bez toho, abychom je konvertovali, a snižovali tak jejich kvalitu,” popisuje změny ve vysílání Patrik Slavík, technický ředitel FTV Prima.

Je to dobrá zpráva především pro fanoušky Champion League, jejíž novou sezonu přinese Prima COOL taktéž v nativním HD.

Televizní obsah vyráběný v SD rozlišení tak bude Prima nově převádět do HD rozlišení a z Palmovky budeme současně vysílat dva signály. Jeden jako dosud v SD, který budou sledovat především diváci, kteří ladí programy přes klasický DVBT příjem, druhý v HD.

FTV Prima do technologických změn investovala řádově miliony korun, technici provedli upgrade vysílacího řetězce, a tím pádem také vysílací režie.

Dostupnost HD programů FVT Prima:

Prima HD– od 1. 8. 2013 v UPC kabel– od 1. 8. 2013 v satelitním vysílání služby Skylink– od poloviny září v síti 8 provozovatele České Radiokomunikace z vysílače Praha-město na kanále 51 / vertikální polarizacePrima COOL HD– od 1. 8. 2013 v UPC kabel– od 15. 8. 2013 v regionální síti 12 Czech Digital Group z vysílače Praha-město na kanále 47 / vertikální polarizace

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.