Profesor z vysoké obdivuje Hitlera, Klíma chtěl rozdávat facky!

Reportážní pořad Očima Josefa Klímy, který vysíláme každé úterý ve 21.30 tentokrát upozorní na vysokoškolského profesora Václava Stratila Fakulty výtvarného umění VUT v Brně, který obdivuje Hitlera, chodí v oblečení s hákovými kříži a zpívá svým studentům písničky s textem "Sieg heil, baby!"...

Šokující zjištění poprvé pořádně nadzvedlo i publicistu Josefa Klímu, který se osobně vypravil za studenty i samotným profesorem Stratilem. "Můj táta byl v koncentráku. Kdybych vás potkal na ulici, tak vás zfackuju. Vás nenapadne, že potkáváte lidi, jejichž rodiče zemřeli v koncentráku? Vy to berete jako čistou provokaci?" ptá se Klíma.

Přiznal, že je to poprvé, co se neubránil velmi silným emocím. "Jen párkrát v životě jsem musel jako novinář bojovat v duchu s tím, abych v sobě potlačil osobní pocity. Naposled se mi to stalo při natáčení téhle reportáže. Můj otec prošel za války jako vězeň Terezínem. Takže když vidím někoho, jak si hraje s nacistickými symboly a ještě učí své studenty, že Hitler byl génius, udržím jen těžko emoce na uzdě," uvedl.

O Václava Stratila se už zajímala i policie. Vyšetřování ale ukázalo, že se proti zákonu nijak neprovinil. A učí dál. Je to ale v pořádku? Podrobnosti nabídne reportážní pořad Očima Josefa Klímy. V úterý v 21.30 na Primě.

Podívejte se už teď na ukázku:

Dívejte se dnes ve 21.30 na Primu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.