Proroctví z temnot můřího muže

Mysteriózní thriller místy hraničící až s hororem v hlavní roli s Richardem Gerem. Jeho hlavní plus je nejen skvěle zachycená atmosféra, ale taky fakt, že je natočený podle skutečných událostí, což se vám ani nebude chtít věřit. Mrazivé poselství shůry si vychutnejte v pátek ve 22.00 na Primě.

John Klein (Richard Gere) si v životě nemůže na moc věcí stěžovat. Pracuje jako reportér Washington Post, má milovanou ženu (Debra Messing), se kterou si právě koupili nový dům, blíží se Vánoce… Jenže jeden jediný okamžik stačí k tomu, aby se jeho spokojený život zbořil jak domeček z karet. Podivné zjevení způsobí, že jeho žena po cestě autem havaruje a lékaři v nemocnici zjistí, že má v hlavě neoperovatelný nádor. Bohužel Mary již není pomoci a krátce nato umírá. Zkroušený John nachází v jejích věcech blok plný zvláštních kreseb muže s můřími křídly a vybavuje si její poslední slova před nehodou „Tys to neviděl?“

Podívejte se na televizní upoutávku:

Jeden večer se John impulsivně vydá do Richmondu, ale uprostřed noci se mu porouchá vůz a on se ocitá bez pomoci v malé vesničce jménem Point Pleasant. Když zazvoní u prvních náhodných dveří, začnou se před ním odvíjet velmi podivné události. Gordon Smallwood, který mu přijde otevřít, mu tvrdí, že ho obtěžuje už třetí noc a že tentokrát na něj již skutečně zavolá policii.

Mladá seržantka Connie Parker, se kterou se John následně setká, se netají s tím, že se ve vesnici v poslední době děje mnoho nevysvětlitelného. John si brzy uvědomí, že záhadné úkazy by mohly souviset s kresbami, které pár hodin před smrtí horečnatě malovala jeho žena, a rozhodne se zůstat a přijít tomu na kloub.

Jenže souvislosti, které John objevuje, se příčí zdravému rozumu a nedávají smysl. Ledaže by člověk přistoupil na poněkud šílenou premisu, a to že úkazy varují před blížícími se katastrofami…

Možná jste o filmu Proroctví z temnot nevěděli, že…

  • Snímek byl natočen podle knižní předlohy, románu Johna Keela, s názvem „The Mothman Prophecies“, což je mimochodem také originální název snímku a v českém překladu znamená Proroctví můřího muže.
  • Kniha byla napsána na základě skutečných událostí, které se ve vesnici Point Pleasant udály v letech 1966 až 1967 a popisovaly zjevení velkého okřídleného stvoření, pro které se vžilo označení Můří muž.

(Horor, mysteriózní, thriller)

Režie: Mark Pellington

Kamera: Fred Murphy

Hrají: Richard Gere, Laura Linney, Will Patton, Debra Messing, Lucinda Jenney, Alan Bates, Mark Pellington, David Eigenberg, Betsy Zajko, Sam Nicotero, John W. Iwanonkiw, Shane Callahan, Sara Brooks, Murphy Dunne

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.