Prostřeno! z jižní Moravy začne sice v klidu, ale na konci to bude nefalšovaná hysterie!

Měl to být takový zdravý odlehčený týden plný ovoce. Proč vypily Jihomoravanky mnohem víc štamprlat, než původně zamýšlely? Dívejte se od pondělí do pátku od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Jihomoravské Prostřeno! v čistě dámském obsazení potvrdí, proč mají ženy obavy, když zjistí, že budou soutěžit jen samy mezi sebou. Dračí semínko, které se rozvine koncem týdne, klíčí už od pondělka, protože sestava je poněkud nesourodá. Mladé ženy a důchodkyně Marcela jsou jako z jiné planety, i když zkraje to ještě vypadá jako zajímavá i zábavná parta. Za největší hráčku považují dámy Aničku, ale o největší rozruch se postará neřízená střela Marcela. Nálady mění jako aprílové počasí. Soupeřky obviní, že touží jen po penězích, neunese kritiku, míchá jídlo s vlastním osudem, střídá poněkud cynický a vulgární humor se sebelítostí, ventiluje své negativní emoce. Dámy si dělají naschvály a závěr soutěže je dokonce ohrožen! Umíte si představit podobný průběh klání v mužském provedení? Slzy, výčitky, vrácené dárky a uražené mlčení? Ne? Tak se určitě dívejte… Něco takového už v Prostřeno! dlouho nebylo a zase hned tak nebude!

Tento týden bude Prostřeno! pěkně divoké. Koukněte na ochutnávku:

Úterý: mladá kadeřnice Dominika (21)

Nejmladší kuchařka se svým přítelem bydlí v útulném hnízdečku teprve od Vánoc. Dominika správně předpokládá, že ji kolegyně podceňují, ale ona ví, že na to má. Není nervózní – zřejmě už má v životě něco odvařeno. Vsadí na obvykle s nadšením přijímané menu s vepřovou panenkou, fazolkami a pečenými bramborami. Předkrmové žampiony naplní oblíbeným modrým sýrem, takže Lenka, která se normálně hub ani nedotkne, má houbovou premiéru, a je dokonce nadšená. Nikdo nemá ani zásadní výhrady proti krémové pórkové polévce. Zábava? Ta nemá v úterý večer rozhodující slovo, ale je nápaditá. U Dominiky doma zatím nevisí žádný obraz, proto na její přání soupeřky zprvu trochu nesměle smočí své dlaně do barev a vytvoří dílo, které si hostitelka pověsí na památku na zeď, kde má zatím jen fotky, mezi nimi i své akty. Největší ovace sklidí cheesecake. Dominiku to pobaví, protože ho dělá poprvé v životě, takže je jasné, že je to šikulka.

Středa: nervózní dělnice Milena (39)

Šikovná je i paní Milena, bohužel na rozdíl od své mladší soupeřky je pekelně nervózní. Přitom zbytečně, ale je to už taková úzkostná perfekcionistka. Středeční tabule je čistě domácí. Domácí jsou nudle v kuřecím vývaru, domácí je bezkonkurenční šunka a chléb – předkrm soupeřky opravdu nadchne. Snad jen hlavní chod, kuřecí závitky, je trochu vysušený a moc obyčejný proti předchozím dobrotám. Jen ten úkol týdne se Mileně vůbec nepovede, ovocné pirohy jsou docela náročné. Zato skvělý je kynutý koláč, podávaný – hádejte kde? Na zámku Milotice. Všechny ženy si předtím obléknou dobové kostýmy, absolvují prohlídku i minikurz historického tance, k dokonalosti chybí snad jen čokoláda nebo kávička podávaná z porcelánových hrnečků. Odrazí se romantický zážitek na bodování? Prominou soupeřky Mileně její nervozitu?

Čtvrtek: ukřivděná důchodkyně Marcela (65)

„Nikdy jsem o sobě netvrdila, že jsem dobrá kuchařka. Ale chlapi byli spokojení. Vykrmila jsem si je,“ říká vdova Marcela a docela drsně žertuje na téma své partnerské budoucnosti. Marcelu buď milujete, nebo ne. Je nevyzpytatelná – to ale ještě nikdo neví, v jaké drama se zvrtne čtvrteční večírek v jejím suvenýry a kýči přeplněném bytě. Jde o zásadní střet – rozpor životního stylu. Prvním průšvihem je údajně špinavé nádobí a příbory. I menu budí u mladších soupeřek pochyby. Děvčata Marcelu podezírají, že šunka není čerstvá, navíc náplň z másla a křenu jim nechutná. Kyselá polévka ze zelených fazolek docela ujde, jen kdyby si ji Anna nezkazila octem. Listový závin obsahuje maso a játra. Proč jsou ale uvnitř krvavá, zní zásadní výtka k hlavnímu chodu. Kaše je z brambor, mléka a másla, ale Marcela čelí podezření, že je z prášku. To se jí dotkne, navíc holky prostě nejedí. „Co jsem jim udělala?“ nechápe. Trochu si za to může i tím, že u jídla vypráví nechutné primitivní historky. Drsný smích se změní ve výčitky. Nakonec nebude Marcela sama, kdo bude ronit hořké slzy a v noci nezamhouří oko. Rozpláče se i hodná lítostivá Milena. „Mladý, hloupý holky,“ štká hostitelka v kuchyni. Odmítne pořádat zábavu a vrátí soupeřkám dárky. „Ony se na mě domluvily. Chtějí vyhrát, já nechci vyhrát,“ tvrdí poněkud překvapivě žena, která musí i v důchodu pracovat za dva.

Pátek: skladnice, servírka a maminka Lenka (24)

Lenka to nemá po včerejšku jednoduché. Tone v nejistotě, zda nakonec nebudou u stolu jen čtyři. Přijde Marcela? Bude se mstít? Tyto otázky se jí honí hlavou. Marcela se dostaví v bojovné i poraženecké náladě. Bojkotuje jídlo, zábavu, mlčí a atmosféra poslední večeře podle toho vypadá. Tvrdí, že měla v noci srdeční záchvat, musela do nemocnice a přišla pozdě do práce, odkud ji kvůli tomu vyhodili. Prostě úplný řetěz katastrof. A musela si dát panáky, přestože nemá pít. I hostitelka si dá během vaření na posilněnou a uklidněnou hned čtyři skleničky, ale s její kuchařskou sebejistotou to spíš zamává než naopak. A podobně je na tom i Milena, která přizná, že jako večeře u Marcely ji nerozhodil ani odchod od žárlivého manžela. Spraví to dobrá večeře? Lenčino menu vypadá chutně. Zahájí je další slaná roláda se salsou verde. „Proč je slaná, když v ní není žádná sůl?!“ Ptá se řečnicky a poněkud prostoduše hostitelka, která si plete vlastní salsu verde (zelenou omáčku) s tancem a paprikovým salátem. Kuřecí vývar je pro někoho dost mastný, stejně jako žebírka na medu, která by si toho medu i koření zasloužila údajně víc. A Marcela nejí, včera ji ponížili. Dnes je pro změnu uražená Lenka, které po chvíli vytečou nervy. Vyhodí Marcelu od stolu? A jak se bude bodovat? I v tomto pekelném týdnu přece musí někdo vyhrát!!!

VIDĚLI JSTE: Pondělí: šarmantní světoběžnice Anna (31)

Zcestovalá Anna má styl, který se projeví nejen v jejím bydlení, ale též při volbě menu. Anna žije s Američanem a přiznává, že českou kuchyni moc neumí. Vsadí na barvitou a chutěmi nabitou mexickou kuchyni. Ačkoli většinu jídel neumí soupeřky ani vyslovit, nachos tortilla chips, vepřový sendvič s barbecue omáčkou, kuřecí enchiladas s guacamole a černými fazolemi budou přijaty vlídně. Pár chyb se také vloudí – hostitelka zapomene na vidličku, maličko připálí své sušenky a také jí zastávkuje robot, když chystá první ovocný úkol týdne. Zvládne koncovku? Anička má dobrý start i zábavu a laťku nastaví dost vysoko. Poškodí ji někdo taktizováním? Zatím to tak nevypadá, ale není všem dnům konec…

Podívejte se, jak Annino menu zamotalo ostatním hlavu:

Dívejte se tento týden každý všední den od 18 hodin na Primě na nové Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.