Prostřeno! z Prahy a středních Čech se ponese ve znamení intrik a pomluv!

Různá místa Prahy a středních Čech se stanou pro další týden dějištěm nakonec velmi prudké bitvy o 50 000 Kč!

Prostřeno! vám představí partičku čtyř ostrých dam a jediného muže, respektive spíš mladíka, který v souladu se rčením „tichá voda břehy mele“ a svým postojem „někdo přišel vyhrát, někdo se přišel najíst“ nakonec zůstane jediným, kdo nesklouzne do intrikářství a koho pomluvy ostatním za zády nedostanou při závěrečném hodnocení týdne do nepříjemné situace.

Úkol týdne nebude pro pětici soutěžících až zase takovým problémem, ale většina z nich si dokáže sama i bez úkolu navíc zkomplikovat svou situaci a zamotat se do vlastního vaření a kritiky ostatních. Všech pět dnů bude ve znamení rýže, vývarů s nudlemi i knedlíčky a hledání výmluv pro své chyby v menu. Nesolíte dost? Sladíte málo? Stačí si najít někoho, kvůli komu jste jídlo „záměrně“ neudělali tak, jaké má být, a jste ze šlamastiky venku!

Dívejte se od pondělí do pátku od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Pondělí: Lukáš (20) vsadí na jednoduché, ale osvědčené chutě

Lukáš je mladík, kterému rozhodně nebude chybět odvaha – v kuchyni toho sice nemá až tolik za sebou, ale říká se, že odvážnému štěstí přeje – bude přát i Lukášovi? Ostatní soutěžící sice překvapí hot dogem na předkrm (podával ho krásně naservírovaný, nicméně dočkal se kritiky, že podává párek, který je příliš sytý – a prostě je to stále „jenom párek“), ale zvládne k němu udělat skvělé domácí bagetky a jak se ukáže, jeho salát Coleslaw také všechny dámy ještě neměly možnost dříve ochutnat, a tak s ním celkem zaboduje. V kuchyni bude mírně roztržitý, ale zvládne udělat karamel na dezert tak, aby mu nezhořkl, bez nehody připraví druhý předkrm z lilku i hlavní chod – sladkokyselé kuře s rýží. Úkolem týdne – finger food – budou v jeho podání cuketové závitky, které dámám snad zachutnají, zhodnotí je totiž slovy „dobré, ale příště bych si to nedala…“ Při prohlídce domu si Lukáše zaškatulkují jako chytrého studenta a první dojem rozhodně neudělá špatný. Během večera však bude trochu nervózní a dámy vytknou prázdné skleničky a menší všímavost hostitele. Ten bude z běhání mezi stolem a kuchyní celý zpocený! A co dámám ještě bude chybět? Polévka – té bude ale dost další dny! Snad jim to vynahradí zábava v podobě střelby ze vzduchovky do balonků.

Úterý: Aneta (21) se popere s avokádem

Úterní hostitelka Aneta patří sice stejně jako pondělní Lukáš k věkově mladším účastníkům pořadu Prostřeno!, nicméně jak sama na kameru poví, život jí už stačil uštědřit velmi těžkou lekci. Při vzpomínce se neubrání slzám a její situaci budou vystaveni i ostatní soutěžící – nevrátí se jí ale naopak její otevřenost zpátky? Příliš úspěchu nesklidí ani se svým menu. Na předkrm si připraví avokádo plněné krevetami a při jeho přípravě se ukáže, že v kuchyni ještě skutečně zkušená není – pecku v avokádu nebude umět vyndat a při zacházení s ostrým nožem bude mít velké štěstí, že se nepořeže! Také se zamyslí nad tím, co je to vlastně zelené pesto… S maminkou na telefonu zvládne i přípravu dezertu panna cotta, po jejíž přípravě se vrhne na zelenou polévku a chystání hlavního chodu – panenku s chřestem, švestkovou omáčkou a pyramidkami. Soutěžící při prohlídce domu nechvalně okomentují nepořádek v koupelně a zarazí je osobní vzkazy na dveřích jednoho z pokojů, kde bude odhaleno Anetino smutné tajemství. Nálada oproti prvnímu dni bohužel vlivem jídla, které příliš nezachutná (a to ani plněné žampiony jakožto úkol týdne), klesne a nikomu nebude úplně příjemně. Aneta si vezme výtky osobně a je jisté, že nebude ostatní dny tolerantní soupeřka! Zejména nebude brát ohledy na Marii, která ji začala štvát víc než Helena…

Středa: Marie (24) podle ostatních skoro nic nejí, co ostatním uvaří?

Menu Marie zní skvěle: ručně dělané rohlíčky s mandlovou paštikou, kuřecí vývar s nudlemi a knedlíčky, máslové domácí kuře s peřinkou a polštářkem a sladká tečka na závěr. Na Marii se rozhodně chystá úterní hostitelka Aneta, které se dotkly Mariiny výtky. Podle ostatních Marie nic nejí, a tak jsou zvědaví, co jim připraví – a nebudou k ní rozhodně nijak mírní, u každého chodu si najdou něco! Paštika v želatinových formičkách Marii bohužel neztuhne, ale pivní rohlíčky zachutnají všem, i když ne každý pochvalu vysloví… Více problémů nastane u polévky, která bude všem připadat málo slaná, Lukáš by si do ní dokonce chtěl přidat sójovou omáčku! Komentář Marie proto samozřejmě na sebe nenechá dlouho čekat. Nebude mít však čas dlouze lamentovat – v kuchyni jí vzplane obal od másla a jen tak tak zachrání svůj byt před požárem! Adrenalin pak svým hostům způsobí nekonečným čekáním na hlavní chod, což jí vrátí ostrou kritikou jeho názvu. Proč peřinka a obláček? Proč ne bramborová kaše a nádivka? A ještě ke všemu se shodnou na tom, že nevidí rozdíl mezi kuřetem z domácího chovu a kupovaným. Nálada se na chvíli spraví u zábavy, která je pro ostatní tak nepochopitelná, až se jí musí smát.

Čtvrtek: Ivana (61) a její výmluvy kvůli Marii

Ivana je zdatná kuchařka, nebojí se k zeleninovému salátu, který bude podávat s kuřecím masem, připravit vlastnoruční domácí dalamánky! Ale kdo by čekal, že se domácím pečivem nezavděčí a soutěžící budou kritizovat jeho tuhost. Vylámou si na něm zuby? Stejně jako hostitelka z předchozího dne, Marie, uvaří také Ivana vývar, a to jak s nudlemi, tak s knedlíčky. Bude jí to Lukáš opět vytýkat? Uvidíme, rozhodně však můžeme prozradit, že cokoli Ivana uvaří a bude tomu chybět slanost, ostrost či cokoli jiného, svede to na Marii, která nejí opravdu hodně věcí. Ovšem výmluvy tohoto typu se velmi brzy přestanou líbit právě i samotné středeční hostitelce! Ivana pak náladu u sebe doma zhodnotí jen zklamaným: „Náladu mají na bodu mrazu, jsou ublížení…“ Neboť není nic snazšího než hledat chybu u soupeřů… U hlavního chodu, kterým bude kuře po kanadsku, hosté nechvalně zhodnotí použití kečupu do omáčky. Dort, schwarzwaldský, se povede, ale ani ten nebude hodnocen jen pozitivně. I po čtvrtku je zcela jisté, že pátek bude více než zajímavý a emoce nebudou neutrální!

Pátek: Helena (62) by ráda ostatním ukázala, jak má vypadat vaření a stolování

V pátek jsou emoce celé skupiny soutěžících na hranici, za kterou je už konec s ohledy. Helena je považována za největšího taktika týdne, a i když ona chce ostatním ukázat, jak by mělo správné stolování a vaření vypadat, vůbec se jí to nevydaří. Pokud páteční hostitel je zároveň i tím, koho mají ostatní za největšího hráče, jeho pozice je od samotného začátku velmi nejistá… Proto ani hodnocení předkrmu, kterými jsou papriky plněné sýrem, nebude nijak oslnivé. Ještě více prostoru pro kritiku však hosté dostanou u polévky, slovenské zelňačky s klobáskou – Aneta prohlásí, že to vypadá jako „buřtguláš“. K hlavnímu chodu podávané kuřecí a vepřové závitky jsou na Marii tvrdé, stejně jako brambory, které ovšem Helena udělá jako bonus k rýži, kterou už nikdo nemůže ani vidět. Za velmi nepříjemnou náladu může zcela jistě i debata nad uspořádáním příborů u stolu, které zpochybňuje Ivana a nepřesvědčí ji ani Helenina kniha, ze které vycházela. Bývalá servírka by prý měla s jistotou vědět, jak mají být příbory uspořádány. Nepříjemné klima nezmění už ani dezert – zmrzlina s malinami. A že bude páteční výměna názorů více než drsná, o tom nemějte pochyb a nenechte si ujít Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.