Seriály a filmy

26. května 2014 10:00

Gabriela Gabrielová

Prostřeno! ze Zlína: Nejlepší kuchař s nejlepším hamburgerem získá novou cenu!

Ve Zlínském kraji se sejde smíšená parta vrstevníků, kterou tvoří tři maminky a dva muži. Mladí si libují, že se shodnou v názorech a chutích, vydrží jim to ale do až do konce? Sledujte každý den v 18:00.

Dámy mají přednost, uvaří před pány, kterým patří závěr týdne. Kromě lákavé výhry 50 000 korun čeká na soutěžící ještě jedna krásná odměna. Plynový gril pro toho, kdo zvládne nejlépe úkol týdne – hamburger. A vážně to není taková hračka, jak by se snad mohlo zdát. Kořením týdne je tentokrát samoživitelka Jiřina, kterou neustále trápí otázka, zda jsou všechny ingredience domácí, až sama udělá předkrm z konzervy. Obávaným favoritem je suverén Martin – dostojí ale gumárenský dělník takovému očekávání? Budeme moci porovnat tři drůbeží vývary s knedlíčky a domácími nudlemi a řetěz bramborových příloh ukončí až finální ambiciózní menu mladého policisty Tomáše, který ne a ne prozradit, s kým že to vlastně žije. Kdo to v krásných městech na Zlínsku a na Hané nakonec o chloupek a přes pár chloupků v jídle vyhraje? Sledujte své oblíbené Prostřeno!

Pondělí: ctižádostivá Kateřina (21)

Mladičká dvojnásobná maminka přiznává, že jedním z hlavních motivů jejího účinkování je touha dokázat manželovi, který ji nepovažuje za dobrou kuchařku, že dokáže uvařit výbornou večeři pro pět lidí. Uspěje? Zda půjde o večeři vítěznou, teprve uvidíme, ale rozjezd večírku i celého týdne je slibný. Předkrm „finger foods“ s uzeným lososem a třešňovými rajčátky s minimozzarellou je chutný, stejně jako slepičí vývar s domácími nudlemi a knedlíčky. Ty se zdály někomu překořeněné, ale Kateřina prostě miluje pepř. Pstruh po mlynářsku až na Martinovu stížnost na chlup v jídle uspěje též, protože všichni přítomní jedí ryby, někteří dokonce několikrát týdně! Není divu, když se u stolu sešel jeden rybář s manželkou jiného vášnivého rybáře. Katka se pokusí též o první povinný hamburger týdne – a ukáže se, že ač mladí, ne všichni holdují fastfoodům. Katka housky koupila a maso si nechala umlít, ale v tomto případě prý mohla s kořením naopak přitvrdit. A jak dopadne malinový cheesecake u milovnice pečení a sladkých moučníků? Bude to důstojná tečka večírku, který má kromě jídla na programu i výstup na hrad Buchlov? Najdou se nějaké důvody ke stížnostem? Na stole chybí sůl a hostitelka nenalévá tak často, jak by si soupeři přáli. Ovšem po výstupu na hrad je čeká odměna v podobě šampíčka.

Úterý: zakřiknutá Lenka (27)

Klidná a tichá maminka na rodičovské dovolené působí trochu ustrašeně. Snad se doma nebojí – na chodbě vsetínského bytu totiž hosty přivítá jedna lidská lebka, tři krajty a jedovatí pavouci, což je koníček jejího manžela. Včera Katčin hamburger Lence moc nechutnal, povede se jí lepší domácí burger? Její „volný program“ obsahuje klasické vsetínské menu, přestože ji soupeři tipují na zahraniční kuchyni. Co všechno návštěva Lence vytkne? Pro Martina není předkrm z původních surovin nejvyšší kvality – parmská šunka je normální sušená šunka a mozzarella není buvolí. Bramborová polévka je bez chuti, postrádá česnek a majoránku. Jehněčí špíz s brambory obsahuje kromě slaniny a klobásy ještě mrkev, kterou takto sice miluje Lenčin manžel, ale ten tu není a hostům mrkev nechutná. Šťouchané brambory jsou spíš kaše a k té se nehodí dresink. Ani závěrečné štrůdlíky nevyjdou na sto procent, i když vypadají hezky a je to fajn nápad. Hosté si nakonec nejvíc pochutnají na kupované zmrzlině. Hostitelka vnímá kritiku a je napjatá, moc se neusmívá, jen Jiřina dostane záchvat smíchu. Martin najde v jídle další vlas nebo chlup, nepřináší je sám na tričku? Rozjaří hosty parádní projížďka, skutečný adrenalin? Přihraje to Lence nějaké body?

Středa: živel Jiřina (31)

„Rozčilování s chlapem mi vůbec nechybí,“ svěří se Jiřina s Bystřice pod Hostýnem, nezaměstnaná samoživitelka, která navíc není úplně zdravá. Má ráda českou kuchyni a nemiluje fastfoody. Proto se domnívá, že cheeseburger je dvoupatrový hamburger a sýr v něm nemusí být? Kvůli vláčnosti ho ale nastrouhá do mletého vepřového masa, které je ve výsledku bohužel syrové. Zato řízek naruby je naopak vyschlý, a přitom přemaštěný. Drůbeží polévka s játrovými knedlíčky přesolená tak, že ji prý hosté mají rovnou vylít z okna. Po takových kuchařčiných poznámkách už nikdo nemá na středeční večeři ani moc chuť. Tu nepovzbudí ani prostírání a příbory se zbytky zaschlého špenátu. Hostitelka tak trochu sklízí to, co sama zasela. Od pondělí se neustále pídí po tom, co všechno je domácí, až sama namaže na podivně servírované topinky pomazánku z konzervy. Jiřina, které se v kuchyni nedaří, to hodnotí s nadhledem. „Komu se podaří pobrečet si před kamerami, že?“ Mohou za to duchové a zlé síly, které v jejím bytě prý řádily tak, až si musela pozvat pana faráře? Že by se ve středu vrátily? Moučník a zábava jsou jako od vyučené cukrářky. Smetanovo-tvarohový čokoládový dort je vynikající a zdobení perníčků nudné – a to se Jiřině zdál výstup na hrad málo zážitkový.

Čtvrtek: sebevědomý Martin (28)

Zlínští se obávají Martina, který hodnotí jídlo přísně a vypadá jako hráč, který má překvapení v záloze. Jenže dosud suverénní hostitel je ve svůj den D dost nervózní, třesou se mu ruce a ani jeho menu není moc originální. Vášnivý rybář se bál podávat ryby, protože nevěděl, kdo přijde, a tak vlastnoručně ulovený candát nakonec skončí v nepovedeném fishburgeru, kde ho je škoda. Miniroládky z toustového chleba vypadají moc hezky, ale příliš kreativity je v tomto případě spíš na škodu. Hostitel zkombinuje sladké a slané dohromady, ale lidé nejsou zvyklí na sladký předkrm. I žampionová polévka by snesla méně tvořivosti a větší příklon ke klasice. Příliš mnoho kari je pro ženskou sekci téměř nepoživatelné, Katce by chutnala spíš jako omáčka na špagety. Martin u Lenky kritizoval kombinaci šťouchaných brambor a dresinku, ale sám to udělá k vlastnímu hlavnímu chodu, slaninovému bochánku z vykostěného kuřecího stehna. Maso je díky slanině šťavnaté a platí to i o pikantní konverzaci u stolu. Co objevili soupeři při šmejdění v tašce se srdíčky v hostitelově skříni? Proto má Martin stále tak vášnivé manželství, jak se chlubí? Mladý dělník se za své dospělé hračky nestydí, ale ne všem dámám je to při stolování příjemné. A hračička je Martin asi i v jiných věcech, jak prozradí zábava s počítačem. Jen aby toho skákání nebylo po syté večeři, kterou korunuje nepečený jahodový dort, až příliš!

Pátek: tajemný policista Tomáš (31)

Mladý vysportovaný policista z Luhačovic je tak trochu rýpal týdne a navíc záhada sama. Tomáš má docela ambiciózní menu, které překvapí hlavním chodem, hovězím na víně s karlovarským knedlíkem. Proč ale hosty nezajímá jeho jídlo, jako spíš to, s kým vlastně ve svém hezkém mezonetovém bytě, kde se nezapře ženská ruka, bydlí? Vždyť tvrdí, že je svobodný a bezdětný, ale holky najdou v zásuvkách dámské prádlo a dětské oblečení. Je snad Tomáš transvestita, nebo s někým žije? Ale z Tomáše nic nevypadne, jen mlží cosi o neteřích a nezávazných kamarádkách. Nejvíc do něj rýpe Kateřina, která mu výhru nepřeje. Chce ji totiž pro sebe. Trochu taktiky ve finále nezaškodí, ale nepřehání to Katka? I Tomáš je nervózní a stane se mu nehoda, která by mohla zhatit jeho veškeré úsilí. Do trouby se mu vyleje obsah kastrolu, v němž připravuje svoje hovězí. Základ pod maso musí proto udělat znovu – stihne to? A jaký bude jeho, v pořadí už třetí, vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi? Na úvod jsou kachní prsa, podávaná s rukolou a domácími bagetkami, povedenými tak, že soupeřky nevěří, že je Martin zvládl sám. Knedlík je po všech těch více či méně šťouchaných bramborách příjemná změna, ale strážce zákona bohužel neuhlídal teplotu skoro vlažného jídla a nestíhá dolévat žíznivým hostům. Jaké budou očekávané ananasové ravioly s kokosovou zmrzlinou? Asi je to důstojná tečka, když Katka, soupeřivá milovnice sladkého, dojídá po Martinovi, který exotické ovoce nemusí. Čeká hosty nakonec policejní striptýz, nebo o něco nudnější bingo?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.